імплантація зубівЩо таке імплантат

Імплантат - це штучний титановий корінь (аналог кореня зуба), який ми імплантувати в кісткову тканину. Після установки імплантату, на нього фіксується коронка. Таким чином, виходить конструкція, ідентична природному зубу.

З чого зроблений імплантат

Імплантат виготовляється з титану. Ми застосовуємо імплантати фірми Nobel Biocare, це компанія-лідер в області розробки і виготовлення імплантатів з поверхнею Ti Unite. Поверхня Ti Unite - це висококрісталіческій оксид титану, збагачений фосфатом. Фосфат являє собою біоматеріал, який підвищує показники остеоінтеграції (приживлення).

Як встановлюється імплантат

Імплантат встановлюється шляхом створення ложа в кістковій тканині, за допомогою спеціальних фрез за розміром імплантату. На верхній щелепі кістка більш пухка і її ущільнюють за допомогою спеціального інструменту - остеотома. У класичному варіанті імплантації доступ до кістки здійснюється шляхом розрізу м'яких тканин (слизової оболонки і окістя). У разі використання хірургічного шаблону - розріз не потрібно. Завдяки відсутності розрізу при використанні хірургічного шаблону, після установки імплантату не буває набряків і больових відчуттів.


Чому імплантація прийшла на заміну класичного протезування

Раніше, для відновлення зубного ряду, при втраті одного або декількох зубів, обточували сусідні опорні зуби, або виготовляли знімні протези. Це призводило до атрофії кісткової тканини, і часто, до депульпірованія обточувати зубів. Установка імплантату дозволяє уникнути атрофії кісткової тканини, а також не обточувати сусідні зуби.

Чи може імплантат отторгнуться, і з яких причин це може статися

Так може, але відбувається це вкрай рідко. Світова статистика доводить, що в 95% випадків імплантат приживається. У разі відторгнення імплантату, при його первинній установці, необхідно почекати 4-6 місяців і перевстановити, попередньо з'ясувавши причину відторгнення. Причинами відторгнення можуть бути не виявлені захворювання пацієнта або використання при установці сумнівних матеріалів.

Скільки триває операція по установці імплантату

Хірургічна маніпуляція по установці одного-двох імплантатів триває, як правило, 15-20 хвилин. Це показники, характерні для класичної імплантації. У разі використання шаблону NobelGuide час процедури імплантації скорочується втричі.

Відомо, що природний корінь зуба має амортизацію в кістковій тканині і є рухомим. Що в цьому відношенні можна сказати про імплантат

Справа в тому, що зуб і імплантат мають абсолютно різні способи кріплення з кісткою. Якщо імплантат щільно зростається з кісткою і перетворюється в єдиний, неподільний моноліт з щелепою, то зуб, навпаки, має деяку фізіологічну рухливість в щелепи. Імплантат фіксується в кістки жорстко, через процес остеоінтеграції. Зуб з кісткою зростається, тому що він прикріплений периодонтальной (околозубной) зв'язкою. Цей зв'язок двох посад пружинить, знижує навантаження на кістку, амортизує удари по зубах при жуванні або травмі і несе багато інших функцій.

Під якою анестезією проводиться операція по імплантації

Установку імплантату проводять під самою щадить місцевою анестезією. Необхідно знеболити тільки слизову в області установки імплантату, так як кісткова тканина не інервується, а тільки кров'ю.

Чи правда, що імплантат уповільнює атрофію кісткової тканини?

Так правда. Давно доведено, що максимальна атрофія кісткової тканини відбувається в перший рік після втрати зуба і починається вже через три місяці після його втрати. Тому краще якомога раніше встановити імплантат. Після установки імплантату кісткова тканина не атрофується.

Термін служби імплантату

Термін служби імплантату дуже тривалий. Перші імплантати були встановлені більше 40 років тому, і на них була дана довічна гарантія, яка в підсумку була витримана в повному обсязі. При дотриманні пацієнтом елементарних правил гігієни порожнини рота і рекомендацій фахівця, імплантат прослужить Вам вічно.


Який період приживлення імплантату?

Процес приживлення (остеоінтеграції) імплантату на нижній щелепі може займати до 4-х місяців, і до 6-ти місяців на верхній. Пояснюється це тим, що в нижній щелепі структура кісткової тканини більш щільна, тому процес приживлення швидший. У верхній щелепі структура кісткової тканини більш рихла, тому процес загоєння тривати повільніше.

Які існують протипоказання до імплантологічний лікування

На нашому сайті Ви знайдете більше про послугу імплантації зубів https://oculus.lviv.ua/areas/dentistry/implantaciya/ по посиланні знаходиться інформація, присвячена цьому питанню.

Чи є вікові обмеження для проведення імплантологічного лікування

У дорослих людей вікових обмежень практично не існує. У підлітків це 17 років для дівчаток, і 19 років для хлопчиків. Перш за все, це пов'язано з ростом і розвитком кісткової тканини.

Чи правда, що установка імплантатів може допомогти людям з крайньою стадією пародонтозу

Так правда. Як відомо, етіологія пародонтиту, тобто захворювання, з якого починається пародонтоз, до сих пір не виявлено. Західні фахівці рекомендують, в разі крайньої стадії пародонтозу, видалення зубів, з подальшою установкою імплантатів. Установка імплантатів допомагає уникнути атрофії кісткової тканини, яка прогресує при пародонтозі. Так само установка імплантатів допомагає відтворити колишню функцію і косметику.


Що можете сказати про виробників імплантатів? Які є варіанти

При виборі виробника імплантатів необхідно керуватися поширеністю системи в світі. Якщо Ви опинитеся в іншій країні, Вам просто не зможуть обслужити імплантат невідомої фірми. Ми рекомендуємо нашим пацієнтам імплантати фірми Nobel Biocare. Ця компанія - лідер в області розробки і виготовлення імплантатів. Система імплантатів Nobel Biocare широко поширена по всьому світу і є добре зарекомендували себе брендом.

Чи існують які-небудь обмеження після проведення операції по імплантації

Після установки імплантатів ми рекомендуємо пацієнтам утриматися від прийому гарячої та м'ясної їжі, так само обмежити фізичні навантаження в день операції. Кожному пацієнту в індивідуальному порядку підбирається курс антибактеріальних препаратів. Як правило, істотних обмежень немає. Пацієнт може вести нормальний спосіб життя, і вести свої звичайні справи. Все залежить від складності операції, відчуття дискомфорту проходить на 2 - 5 день. У разі використання хірургічного шаблону за технологією NobelGuide, дискомфортні відчуття після імплантації зведені до мінімуму.


Чи справді те, що до операції по імплантації необхідно кинути палити і не курити потім ще півроку

Куріння є відносним протипоказанням. Краще уникати активного куріння якийсь час до і після імплантації.