Збувати свої агротовари виробникам з кожним роком стає все складніше, тож доводиться шукати нові канали продажу. Не важливо, які причини вас до цього спонукають — висока конкуренція з боку сусідів, більший ніж очікувалося врожай, закриття ринків через карантинні обмеження чи розширення бізнесу, сьогодні продажі сільскогосподарських товарів у мережі набувають все більших обертів. Якщо ви хочете продати свою продукцію швидко та за вигідною ціною - обов'язково варто звернути увагу на онлайн методи збуту.

Де і як продати агропродукцію онлайн

Варіантів та способів продажу сільськогосподарських товарів через інтернет існує досить багато, серед них:

  • Дошки оголошень. Найбільш популярний та ефективний канал збуту будь-яких агротоварів. Серед його переваг можливість безкоштовного розміщення своїх пропозицій, простий та зрозумілий функціонал, велика кількість відвідувачів ресурсу потенційно зацікавлених у вашій продукції. Недоліків у такого способу майже немає за виключенням хіба що необхідність підготувати якісне оголошення, та слідкувати за його регулярним оновленням. Найпопулярнішими в Україні дошками агрогооголошень є https://agro-ukraine.comhttps://agrotorg.nethttps://apkua.com, https://agrarka.com, https://zernoua.com та інші. Вони мають зрозумілий інтерфейс та функціонал, тож розібратися як працювати із ними зможе навіть новачок. Варто зазначити, що не дивлячись на простоту такого продажу ставитися до нього варто так само серйозно як і до повноцінної реклами. Щоб ваше оголошення привело до вас клієнта та принесло прибуток знадобиться зареєструватися, вказати всю необхідну інформацію про товар, способи оплати та доставки, зробити якісні фото, скласти короткий але місткий текст оголошення.
  • Групи в Viber / Telegram. Це ще один простий та дієвий спосіб реалізації сільгосптоварів через мережу. Основною його перевагою можна вважати зручність, адже розмістити об'яву у популярних месенджерах зовсім просто. В той же час необхідно розуміти, що для того, щоб із безлічі схожих пропозицій обрали саме вашу та звернули на нею увагу знадобиться запропонувати клієнтам певний сервіс та вигідну ціну. Найкраще цей метод працює за умови доставки замовлень покупцям додому чи у певну, зручну для них точку видачі.
  • Facebook група / сторінка. Ефективний канал продажу, за умови, якщо ваші пропозиції передбачають відмінний сервіс та/або вигідну для покупця ціну. У соціальних мережах люди частіше за все купують у людей, тому крім якісних фото та детальних цікавих описів знадобиться зібрати та розмістити на сторінці відгуки покупців, запропонувати послуги з доставки, регулярно викладати цікаву та корисну інформацію.
  • Instagram. Соціальна мережа, яка вже давно стала популярним маркетплейсом. У інстаграм можна знайти безліч потенційних покупців, але для того, щоб ваша сторінка їх зацікавила знадобляться дуже якісні фото, для зйомки яких доведеться залучити професійного фотографа. Найбільшим попитом у цій соціальній мережі користуватимуться органічні та екологічні продукти у гарній упаковці.
  • Youtube. Ефективний канал продажу за умови, якщо ви пропонуєте покупцям не лише якісну продукцію, але й вигідні ціни та відмінний сервіс. Щоб просуватися у цій мережі знадобиться регулярно знімати цікаве та/або корисне відео. Якщо ж ви не маєте акторських здібностей та талантів оператора і монтажера, продати товар у Youtube буде досить складно.
  • Власний сайт. Канал збуту який сміливо можна порівняти із офлайн магазином або торговою точкою. Досить дієвий спосіб реалізації агротоварів, але лише за тієї умови, якщо продавець готовий вкластися фінансово не лише у розробку сайту, але й у його просування, рекламу та постійну підтримку. Створити сайт звісно обійдеться дешевше ніж відкрити стаціонарний магазин, проте це займе деякий час і якщо товар необхідно продати терміново такий спосіб навряд чи підійде.
  • Лендинг Пейдж. Простий односторінковий сайт на якому потенційний покупець може ознайомитися з асортиментом та одразу замовити продукцію. Через обмежений функціонал не підходить для реалізації широкого асортименту товарів із різних категорій. Розробка лендингу та його підтримка обійдуться дешевше ніж створення повноцінного сайту, проте його просування та реклама також потребуватимуть вкладень.
  • Маркетплейси та прайс-агрегатори. Ресурси на яких зібрані пропозиції від різних продавців та онлайн-магазинів. Через такі портали можна реалізовувати будь-які товари тривалого зберігання — техніку, обладнання, запчастини, добрива і агрохімію, проте для продукції, що швидко псується вони, на жаль, не підходять.

Скрін «Agro-Ukraine.com»

Скрін «Agrotorg.net»

Таким чином, місць де можна збувати свою агропродукцію у мережі досить багато і є з чого обирати в залежності від своїх потреб та фінансових можливостей. Проте серед усіх запропонованих варіантів дошки оголошень можна сміливо назвати найефективнішими, адже почати продавати можна абсолютно безкоштовно. У сезон, коли продукцію, що швидко псується необхідно продати швидко і у великій кількості можна скористатися платним функціоналом, що дозволяє розмістити свою пропозицію на перших позиціях у пошуковій видачі та стати помітним значно більшій кількості потенційних покупців, що збільшить прибутки та значно пришвидшить продажі.