Кухонна стільниця зі штучного каменю має багато переваг. Вона довговічна, стійка, легко миється і має невелику товщину. Все це сприяє її дедалі більшій популярності.

Кухонні стільниці зі штучного каменю

На сьогоднішній день вибір кухонних стільниць досить великий - від ламінованих, до дерев’яних, скляних, сталевих та кам’яних. Кухонні стільниці зі штучного каменю також набирають все більшої популярності. Вони є довговічними і міцними, але зі значно гладшою та рівномірнішою поверхнею, що робить їх більш стійкими до бруду та легшими в утриманні. Вони виглядають сучасно і підходять практично до будь-якої кухні. Однак під назвою «штучний камінь» або «конгломерат» існують різні матеріали з різними властивостями та специфікою. Їх спільною рисою є використання мінеральних ресурсів для виробництва.

Кухонні стільниці з спеченого каменю

Прикладом спеченого каменю є Lapitec. Це матеріал, розроблений італійською компанією, який поєднує властивості технічного фарфору з кольорами, характерними для природних каменів. Lapitec надзвичайно гладкий і не вбирає рідини. Він навіть має самоочисні властивості та стійкий до дії бактерій, цвілі та грибків (завдяки вмісту оксиду титану). Отже, кухонна стільниця київ з такого матеріалу надзвичайно гігієнічна та проста в утриманні. Крім того, це міцний і довговічний матеріал - завдяки якому з нього можна виготовляти стільниці невеликої товщини (12 мм), які не потребують встановлення арматурного сталевого каркаса.

Кухонні стільниці з конгломерату кварцу

Ще одним прикладом «штучного каменю», який використовується для виготовлення кухонних стільниць, є кварцовий конгломерат. Виготовляється з кварцу (надзвичайно твердого мінералу) та поліефірної смоли. Кухонні стільниці з цього матеріалу доступні у великому виборі візерунків та трьох фактур:

  • полірованої,
  • матової,
  • структурованої.

Кухонні стільниці з конгломерату кварцу стійкі до плям і не вбирають воду та інші рідини. Деякі з них також доступні з антибактеріальним покриттям. Дошки товщиною 20 і 30 мм використовуються як кухонні стільниці, а більш тонкі (12 мм) - як стінові панелі.

Кухонні стільниці Corian

Ще одним сучасним (хоча запатентованим майже 50 років тому) матеріалом, що використовується у виробництві кухонних стільниць, є Corian. Для його виробництва використовують гідроксид алюмінію та акрилову смолу. Corian можна використовувати для створення однорідних поверхонь без видимих ​​стиків - це дозволяє, наприклад, інтегрувати мийку безпосередньо з кухонною стільницею. З цього матеріалу можна виготовити кухонні стільниці невеликої товщини (12 мм). Матеріал гладкий і міцний.