В наш час існує безліч варіантів дизайну годинників та їх функціональних переваг. Тому обрати найбільш відповідний та привабливий за всіма характеристиками дуже важко. Важливо визначитися між двома варіантами: механічними та кварцовими, адже це є «серце» годинника, від якого залежить точність. Різниця їх в тому, що кварцові механізми працюють від батарейки, які забезпечують працю механізму на 2-3 роки. А механічні потребують періодичного заведення.

На що потрібно звернути увагу?

В першу чергу слід знати, що годинники, механізми яких виготовлені у Швейцарії та Японії, вважаються найякіснішими. Так само слід пам’ятати про скло. Зазвичай цей елемент часто недооцінюють. Але саме від його якості залежить стійкість до ударів та захист нутрощів пристрою. Воно може бути пластикове, кварцове чи сапфірове. Різниця в тому, що, наприклад, пластикове скло найдешевше і найчастіше використовується в бюджетних і дитячих моделях. Воно гнучке, тому може приймати різноманітні форми. Розбити його складно через структуру пластика. Кварцове скло зазвичай використовується для моделей з середньою ціновою політикою. Завдяки тому, що воно легко піддається поліруванню, можна дуже швидко позбутись від подряпин. Сапфірове скло найдорожче. Подряпати його майже неможливо, але матеріал крихкий, тому не витримає сильного удару.

Найважливіше – захист

Корпус – металева оболонка, яка призначена для захисту механізмів, найчастіше виготовлена з нержавіючої сталі. Дорожчі моделі можуть мати золотий, срібний, титановий та платиновий корпус. Для моделей середнього класу використовують мідь, латунь чи напилення з використанням золота чи срібла.

Відмінності між годинниками:

  • чоловічі;
  • жіночі;
  • смарт-годинники;
  • дитячі;
  • спортивні.

Чоловічі та жіночі поділяють на класичні, водостійкі та спортивні. Відрізняються вони найчастіше лише розміром та дизайном. Кріпляться на браслет, що відповідає стилю та матеріалу корпусу: титан, платина, сталь, золото, срібло. Для чоловічих характерним є також класичний шкіряний браслет. Смарт-годинники мають широку категорію вибору. Вони бувають з камерою, пульсометром або sim-картою. Як правило такий годинник має ремінець з гуми, нейлону чи каучуку. Дитячі годинники відрізняються тим, що мають кнопку SOS, геолокатор, датчик зняття та GPS-трекером. Мають силіконовий, гумовий або тканинний ремінець. Спортивні, очевидно, слугують для занять фітнесом та спортом. Для них характерним є те, що вони є водонепроникні. Ремінець найчастіше силіконовий чи гумовий.