Найважливішим рішенням при покупці вугільного котла є вибір потужності котла та правильний монтаж системи опалення. Побоювання занадто слабкого котла сьогодні не має сенсу - його неможливо знайти для нового будинку. Якість будівельних матеріалів та норми ізоляції означають, що сьогоднішньому 200-метровому будинку в найлютіші морози потрібно лише 10 кВт, тоді як 20 років тому йому потрібно було 25 кВт.

Зазвичай вибираються котли з величезним запасом непотрібної потужності. За наслідки великого розміру котла несе тільки користувач. Він спалює вдвічі більше палива, ніж повинен. Правильно підібрати потужність котла не так вже й складно - не надто низьку, але і без більш ніж подвійного перевищення.

Чому професіонали непрофесійні?

Більшість виробників котлів все ще рекламують приблизну площу будівлі, яку може обігріти даний котел. Ця інформація неточна, оскільки площа є лише одним із багатьох факторів, що визначають потребу в теплі будівлі. Крім того, наведені значення для 100-річних неізольованих сімейних будинків. Для будинків, побудованих сьогодні, це буде в 2-3 рази більше!

Вибір потужності відповідно до рівня техніки є питанням монтажника, і продавець котла також повинен мати про це якесь уявлення. На жаль, ці люди також часто обирають котли з тим самим запасом, що і орієнтовні таблиці виробників. Важко сказати, скільки професіоналів виявляє таке ставлення, але людей, які постраждали від цього, багато. І це лише незначний відсоток - тих, хто бачив проблему:

  • тому що вони втрачають 5 тонн вугілля,
  • тому що димар згнив,
  • тому що вони виносять сажу відрами,
  • і дійшли висновку, що цього не повинно бути у новому будинку, тому вони шукали рішення.

Причини різні:

  • відсутність знань про ефективність роботи вугільних котлів - як не дивно, навіть люди з галузі не завжди знають, що вугільний котел, працюючи з 1/3 своєї потужності, викидає через трубу 2/3 незгорілого палива;
  • готовність заробляти за ваш рахунок - нечесна частина продавців котлів керується рівнем націнки, а не благом замовника;
  • звичка, яка перевищує надійні знання - монтажник з 30-річним досвідом може повірити, що оскільки він стільки років підключав котли потужністю 25 кВт, і ніхто не скаржився, він буде робити це до своєї пенсії;
  • задній захист - для надійного вибору потужності котла необхідно виконати хоча б побіжний тепловий баланс будівлі. Деякі професіонали не мають знань або бажання це робити. Простіше застосувати 25 кВт до кожного клієнта. Він точно не надійде зі скаргою, що котел занадто слабкий.