Прогнози експертів та міжнародних організацій на 2021 рік вкрай суперечливі. З одного боку, аналітики пророкують, що світова економіка почне стрімко відновлюватися від наслідків коронакризи.

Так, по прогнозам, світовий ВВП в 2021 році зросте на 5,3%, а курс валют стане більш стабільним. Однак через бурхливу пандемію на планеті до будь-яких економічних прогнозів варто ставитися з певною часткою скептицизму. На тлі глобальної фінансової нестабільності інвестори надзвичайно обережно вкладають гроші в нові проекти. В Україні ж і без того складний інвестиційний клімат, який погіршується через політичні та військові чинники.

Яку валюту краще підібрати для збереження коштів

Традиційно наші громадяни вважають за краще скуповувати валюту та зберігати її «під матрацом» замість того, щоб кудись інвестувати. Варто відзначити, що в першу половину грудня 2020 року гривня почала зміцнюватися. Крім того, аналітики прогнозують ослаблення долара в прийдешньому році по відношенню до валют країн, що розвиваються, та євро. Таким чином, долар може втратити статус «безпечної гавані».

Після аналізу ситуації на світових ринках була створена підбірка найбезпечніших та вигідних ідей для інвестування в 2021 році:

  • інвестування в золото;
  • придбання облігацій внутрішньої держпозики;
  • антикризові вкладення в Біткоіни;
  • комерційна нерухомість – як різновид пасивного заробітку;
  • жила нерухомість – інвестиція класичного типу;
  • банківські депозити;
  • стартапи;
  • агробізнес – експортна орієнтація та висока прибутковість;
  • інноваційний бізнес.

В будь якому випадку, гроші не повинні лежати без діла, вони повинні «працювати» та приносити стабільний дохід.

Висновок

Згідно з прогнозами експертів 2021 рік не буде легким ні для України, ні для світу. У складний період необхідно вкладати гроші тільки в найбільш вигідні проекти, тому навіть найдосвідченішим інвесторам не завадить допомога кваліфікованих фахівців, які підберуть найкращий актив серед сотень інвестиційних пропозицій. Для цього потрібно заповнити спеціальну анкету інвестора, яка допоможе ідентифікувати ваші інвестиційні критерії та переваги.

Якщо ви наважилися на інвестування, рекомендується підготувати «подушку безпеки» на півроку. Гроші, які залишилися, можна направити на вкладання в різні фінансові інструменти. Вивчіть тему більш детально та виберіть напрямки для інвестування. Буде доцільним проходження додаткових курсів по темі інвестування та читання відповідних книг.