Євро є валютою, що використовується в більшій частині Європи. Деякі європейські країни не використовують його і мають власну валюту. Країни отримують багато переваг за прийняття євро. Він дозволяє слабшим країнам користуватися нижчими процентними ставками. Це тому, що він не був таким ризикованим для інвесторів, як валюта з меншим попитом з боку користувачів та трейдерів.

Більшість обмінних курсів представляються з точки зору того, скільки коштує долар в іноземній валюті. Євро ж відрізняється. Він представлений у відношенні того, скільки коштує євро в доларах. Аби поміняти євро, варто знайти надійний банк, який пропонує найвигідніший та більш стабільний курс.

Як працює обмінний курс

Курс обміну визначає, скільки грошей отримає людина, коли обміняє одну валюту на іншу. Валютний курс — це вартість або ціна однієї валюти у порівнянні з іншою. Курси валют важливі, якщо у людини багато однієї валюти (наприклад, гривні) і вона хоче придбати щось в іншій валюті (наприклад, євро).

Курси валют завжди в парі — наприклад, долар/євро. У цьому випадку обмінний курс повідомляє, скільки євро людина отримає за кожен долар, який вона хоче конвертувати, — або навпаки.

Курси валют варіюються майже щодня, а то й від години до години. Вони також різко різняться залежно від компанії, яка здійснює обмін грошей, і від того, де людина здійснює обмін. Найкращий курс валюти часто можна знайти заздалегідь в Інтернеті.

Що визначає курс валюти

Курси іноземних валют відчиняють вікно в економічну стабільність країни. Ціни коливаються щомиті і на них сильно впливають наступні фактори:

  • Інфляція — це загальне зростання цін із падінням купівельної вартості грошей. У країні з нижчим рівнем інфляції, спостерігатиметься зростання вартості своєї валюти. Країна з вищою інфляцією зазвичай бачить знецінення у своїх грошах.
  • Платіжний баланс — це різниця у загальній вартості між платежами в країну та за її межі. Якщо країна має дефіцит іноземної валюти через те, що витрачає більше валюти на імпорт, це викликає знецінення її валюти, оскільки їй потрібно більше іноземних грошей, ніж вона заробила.

Не менш важливими для курсу євро є умови торгівлі. Це відношення експортних цін до імпортних. Умови торгівлі країни покращуються, якщо експортні ціни зростають більшими темпами, ніж імпортні.

Після долара США євро є другою валютою, що найбільше торгується у світі. Це офіційна валюта 19 країн Європейського Союзу, а також чотирьох територій, що не входять до ЄС. Загалом, він створений для сприяння та інтеграції європейської економіки.