Курс валют завжди змінюється. Він може коливатися в певному діапазоні, але кожен день відбуваються певні зміни – валюта дорожчає або дешевшає. На цьому грунтуються заробітки продажу-купівлі валютних коштів. Валюта – це грошова одиниця держави. Для України вона може бути іноземною або гривневою. По суті, це вартість грошових коштів щодо інших держав. Багато хто віддає перевагу зберігати свої заощадження в більш стійкою грошової одиниці. Такими є долар і євро. При цьому важливо знати, де провести обмін вигідно і безпечно.

Як зробити обмін

Перед покупкою валюти слід вивчити курси, які пропонують фінансові установи та обмінники. Клієнт переглядає співвідношення долара або євро до гривні, вибирає прийнятний для нього курс і виконує операцію. Зробити це можна кількома способами:

  • у відділенні банку;
  • в обміннику;
  • онлайн.

Кожен із способів має свої переваги. Громадянину країни надається можливість самостійно вирішувати, який із них він бажає вибрати для виконання операції обміну грошей.

Можливості обміну

Офіс фінансової установи – найбільш прийнятний спосіб для обміну грошових коштів. Щодня співробітники банку розміщують у відділенні курс, за яким вони продають і купують валюту. Якщо клієнта влаштовує величина співвідношення, то він купує або продає долари, євро, іншу конвертовану валюту. Варто розуміти, що грошові кошти іншої держави купує клієнт завжди дорожче, ніж продає. Тому заробити значну суму грошей на купівлі-продажі валют в банку не має сенсу.

Крім банків в Україні більше 20 компаній мають ліцензію на проведення обміну валют. Якщо користувач бажає скористатися послугами такого обмінника, йому слід вивчити пропозиції пунктів, і вибрати найбільш прийнятний курс. Найкраще проводити порівняння через спеціальний сервіс. Оскільки обмінників по всьому місту багато, і за один день відстежити їх пропозиції нереально. А на наступний день ситуація може кардинально змінитися. Сервіс обліку курсів валют обмінних пунктів допомагає швидко знайти вигідні показники на поточний час, зафіксувати курс покупки або продажу, і зробити обмін.

Набирає популярності і обмін валют онлайн. Таку можливість надають банки. Практично кожна фінансова установа має мобільний додаток. Саме в ньому можна зробити покупку-продаж валют. Спосіб займає кілька секунд – переказ здійснюється миттєво. Клієнту не потрібно відвідувати відділення банку. Для того, щоб операція була можливо, необхідно мати в наявності дві карти банку – гривневу і валютну.