Якщо порушуються, не визнаються або оскаржуються права, свободи та інтереси громадян, важливою складовою у захисті своїх прав стає кваліфікована юридична допомога.

Фізичні та юридичні особи постійно вступають у майнові та немайнові правовідносини, які регулюються цивільним правом. В ході правовідносин між окремими суб’єктами можливе виникнення різних конфліктів, які розглядаються та вирішуються цивільним судочинством. Правові питання, що вирішуються органами відповідної юрисдикції за встановленою процедурою, або розглядаються в судах називаються цивільними справами.

Правовідносини, що регулюються цивільним правом

Про правовідносини (майнові та немайнові), що входять у перелік цивільних справ інформує Golub & Partners.

Цивільне право допомагає розв’язати питання пов’язані з:

 • майновими суперечками, що стосуються визнання/заперечення прав власності, розподілу спільного майна, порядку спадкування
 • договірними відносинами (складання, розірвання, внесення змін у договори всіх видів, визнання їх недійсними, стягнення заборгованості за договорами та розписками)
 • житловими питаннями по виселенню та виділенню частини в праві власності, розподіленню житла
 • спадковими суперечками по оскарженню заповітів, захисту інтересів спадкоємців на всіх стадіях спадкування
 • завданням збитків (моральних/матеріальних та внаслідок ДТП) та стягненням відшкодування.

Послуги адвоката з цивільного права

Допомога адвоката потрібна громадянину, який потрапив у неприємну ситуацію, щоб знайти шляхи виходу з неї в правовому полі.

Адвокат у цивільних справах:

 • приділяє серйозну увагу вивченню та аналізу обставин справи й наданих довірителем документів по справі
 • надає клієнту рекомендації для врегулювання справи в позасудовому порядку
 • інформує про можливі сценарії розвитку подій не приховуючи можливі невдачі
 • надає юридичний висновок в усній або письмовій формі. 

Адвокат може скласти для клієнта претензію або позовну заяву, представляти інтереси довірителя в суді. Кращим варіантом буде надання повного юридичного супроводу.

Важливість кваліфікованої допомоги адвоката у веденні цивільного процесу

Залучення адвоката до врегулювання цивільних конфліктів має ряд переваг:

 • ретельне попереднє вивчення справи, надає можливість об’єктивно оцінити перспективність подачі позовної заяви, що допоможе уникнути зайвих витрат
 • складання документів здійснюється з дотриманням нормативних вимог
 • обрання відповідної стратегії ведення справи, яка сприяє винесенню потрібного рішення.

Бажання ж самостійно захищати свої інтереси не часто дає позитивні результати. Своєчасна допомога кваліфікованого юриста дозволяє передбачити та звести до мінімуму ризики. Боротьба з наслідками небажаних судових рішень набагато складніша, ніж їх запобігання за допомогою кваліфікованого адвоката.

Адвокат у цивільних справах вживає всі можливі заходи на захист прав довірителя. Повнота підготовки документів, що надаються при зверненні до суду, впливає на якість судового рішення. Значення цієї стадії процесу вкрай важливе. Формальна досудова підготовка може стати причиною винесення необґрунтованого рішення, та перешкодити захисту прав, що не визнаються або оскаржуються. Потрібні будуть додаткові витрати для подальшого оскарження судових рішень.

Своєчасне звернення за допомогою до адвоката допоможе уникнути небажаного розвитку подій та ефективно розв’язати проблеми клієнта. Відносини ж адвоката та клієнта передбачають забезпечення конфіденційності та повної довіри.