Без жодних сумнівів, LED − це чудова технологія. Ліхтарі, обладнані таким джерелом світла, виглядають стильно, світять яскравіше, економлять електроенергію. Ще й підвищують безпеку руху, роблячи автівку більш помітною за будь-яких умов. Недаремно їх використовують у майже всіх моделях легковиків преміум-класу.

А ви й на свою вантажівку можете такі поставити. Навіть без сторонньої допомоги та великих фінансових витрат. Є декілька варіантів, ми розповімо вам про переваги та недоліки кожного з них.

Купуємо задні ліхтарі під модель та марку автівки

Це найпростіший та найшвидший спосіб перейти на світлодіоди. Виробники ліхтарів вже виготовили готові збірки чи не під кожну марку та модель вантажівки, що зараз зустрічаються на дорогах. Вони точно підходять по розміру, формату кріплення та, найголовніше, мають той самий роз'єм для підключення кабелю живлення.

Можливо, вам не подобається зовнішній вигляд тих ліхтарів, якими виробник обладнав вашу автівку. Що ж, у цьому випадку ви можете придбати універсальні моделі. Вони мають зручне кріплення та перехідник для підключення живлення. Тут у вас теж не має виникнути жодних проблем. Скажімо, можна придбати так званий "гамбургер" − круглий ліхтар з плоскою смугою сигналу повороту посередині. Зараз такі моделі входять у моду. Або ж можна взяти квадратні чи прямокутні кастомні ліхтарі. В продажу є дуже багато моделей, є з чого обирати.

Щоб самостійно замінити задні ліхтарі, вам потрібно взяти лишень викрутку. Кріпляться вони дуже просто, за допомогою болтів. Хіба що старі болти затужавіли, тоді вам знадобиться WD-40 або аналог, щоб їх відкрутити.

Далі все дуже просто. Знімаєте старі ліхтарі, на їх місце ставите нові. Під'єднуєте роз'єм живлення, закручуєте болти. Не забудьте перевірити, чи правильно працюють всі світлові сигнали − габарит, сигнал повороту, зупинки.

Вам знадобиться десь година часу, можливо, навіть менше. Перед початком робіт переконайтесь, що живлення ліхтарів вимкнено. Можна повністю знеструмити автівку. А перед першим включенням обов'язково перевірте запобіжники. Про всяк випадок. Помилитись тут складно, адже роз'єми живлення зроблені таким чином, щоб варіант під'єднання був тільки один. Це практично повністю виключає можливість помилки.

Замінюємо тільки лампи

Цей варіант трохи довший та складніший, але й він має право на життя. Зараз в продажу є готові збірки світлодіодів, під стандартний патрон. Тобто, вони мають вигляд, як звичайна галогенна лампа. Вам потрібно витягнути стару лампу та поставити таку збірку.

На перший погляд здається, що цей метод простіший та дешевший. Але в реальності є деякі "підводні камені". Світлодіоди споживають менше електроенергії та мають менший опір. Тому така збірка може не запрацювати. Або ж вона буде світити, але бортовий комп'ютер автівки видасть помилку "згоріла лампа". У цьому випадку вам потрібно поставити опір в електричному ланцюгу перед збіркою світлодіодів.

Джерело - https://www.trucker-boss.com/product-category/staffing-optics/zadnie-fonari/