На сучасному етапі розвитку сільськогосподарського виробництва в основу стратегії захисту польових культур від шкідливих організмів покладено системний підхід, що включає науково обґрунтовані створення агрофітоценозів, проведення всіх необхідних організаціоннохозяйственних, біологічних, агротехнічних, хімічних заходів, які повинні бути спрямовані не стільки на знищення окремих шкідливих об'єктів, скільки на оптимізацію фітосанітарного стану посівів. Вигідно придбати гербіциди для картоплі ви можете в інтернет-магазині urozhay.com.ua вже зараз!

Будь-яка технологія по вирощуванню тієї чи іншої сільськогосподарської культури повинна включати прийоми, що знижують вплив шкідливих організмів на рослини. Основне профілактичний захід, що дозволяє істотно обмежити шкідливість або повністю нейтралізувати певну групу шкідливих організмів - сівозміна.

В результаті зміни кліматичних умов зросла агресивність багатьох традиційних для регіону видів шкідників, хвороб, бур'янів. В сучасних умовах вчені оперативно реагують на потреби сільского господарства, розробляють нові технології, що включають елементи захисту від шкідливих організмів і тим самим забезпечують підвищення врожайності та їх стабільність.

Часто дискутується питання про застосування хімічних засобів захисту рослин і в цілому хімізації рослинництва, нібито руйнують природні екосистеми. Це твердження не має сенсу на сучасному етапі, так як створені препарати нового покоління, які в

  • надзвичайно спеціалізовані,

  • малотоксичні,

  • застосовуються в малих об'емах і при правильному використанні практично не накопичуються у сільськогосподарській продукції та навколишньому середовищу.

В сучасних умовах небезпека отруєння залишковими пестицидами при споживанні вітчизняних продуктів малоймовірна. В теж час вона велика при споживанні багатьох імпортних продуктів, а також продукції, вирощеної орендарями з Китаю і В'єтнаму, які часто не дотримуються регламенти застосування агрохімікатів і пестицидів.

Застосування хімічних методів боротьби на сучасному етапі є невід'ємним елементом розроблюваних технологій. Але застосування їх повинно здійснюватися з урахуванням оптимізації засобів захисту рослин на основі науково обгрунтованих принципів і критеріїв.

Рішення про застосування хімічних засобів захисту рослин має прийматися при крайній необхідності, т. е. коли розвиток і поширення хвороб, чисельність шкідливих комах становлять загрозу врожаю.