Фото Marília Castelli, Unsplash

Карантин кардинально змінив життя абсолютно всіх людей на планеті. Він вдарив по бізнесу, свого часу всі ми були змушені певний час залишатися в соціальній ізоляції та відповідного відмовлятися від безлічі буденних радощів у вигляді:

  • приємних зустрічей з друзями на каву;
  • розслаблюючих прогулянок разом з друзями та рідними;
  • походів у салони краси, бутіки й т.д.;
  • походів в улюблені кафе та ресторани, кінотеатри, бібліотеки, комп'ютерні клуби та не лише.

Крім того, досить великих втрат у цей нестабільний та надзвичайно непростий для всіх нас період зазнали саме власники бізнесу. Так, свого часу карантин та карантинні обмеження значною мірою вплинули на власників бізнесу. Дехто був змушений закрити свої заклади раз та назавжди. Ще дехто зазнав матеріальних збитків у великих розмірах. А треті й взагалі були вимушені закриватися ще й не встигнувши нормально попрацювати.

Були серед всіх власників бізнесу і такі, котрі без роздумів ризикнули призупинити працю в режимі офлайн та розпочати підкорювати світ онлайн. І знаєте, вони прийняли вірні рішення. Дехто поєднує офлайн та онлайн бізнес, що теж є гарною ідеєю. Незалежно від того, вирішили розвиватися у сфері онлайн, мрієте далі підкорювати offline, чи може хотіли б гармонійно поєднати офлайн з онлайн бізнесом, важливо пам'ятати про три фактори, котрі завжди повинні бути у вас на першому місці, в пріоритеті. Зокрема серед їх числа:

  • бізнес повинен приносити вам особисте задоволення;
  • ваша справа повинна нести для вас фінансові вигоди;
  • ваша справа ні в якому разі не повинна бути такою, котра в результаті може призвести вас до потрапляння за грати.

Основні відмінності офлайн бізнесу від онлайн?

Не будемо заперечувати, що є бізнес який просто неможливо перенести в режим онлайн. Звичайно що всі компанії повинні рекламуватися та обов'язково бути в мережі інтернет. Проте далеко не завжди можливо втілити це в життя й це варто розуміти. Суттєвим недоліком традиційного типу бізнесу вважається те, що він працює по стандартному графіку. Виключення тут магазини, котрі ведуть свою роботу в режимі 24/7. Тому потенційні клієнти, які хотіли б щось від бізнесу поза робочим часом, повинні запастися терпінням та чекати коли саме відкриється офіс компанії.

Весь бізнес же, що ведеться в мережі онлайн, працює цілодобово. Не будемо заперечувати, замовлення, як правило, менеджери приймають в робочий час, проте оформлення замовлень можна проводити в будь-який час доби. Погодьтеся, цілодобова робота онлайн-ресурсів, таких як, банки, онлайн-аптеки, онлайн-казино, інтернет-супермаркети і т.п., дозволяє потенційним клієнтам взаємодіяти з компанією, коли їм щось заманеться – одна з суттєвих переваг.

Традиційний бізнес викликає більшої довіри у людей. Більша кількість споживачів звикли купувати все у звичних нам магазинах. На це впливає те, що таким чином їм не потрібно хвилюватися через ризик бути обманутим. Люди можуть більше ретельно роздивлятися товар перш ніж платити за нього кошти. Правда водночас варто не забувати про те, що шопінг в режимі онлайн – те, що допоможе суттєво заощадити. Оскільки для віддаленого режиму роботи зовсім не потрібно знімати офіс, додатково оплачувати комунальні послуги та т.д., вартість товарів тут значно нижча. Клієнти завжди при потребі зможуть оформлювати замовлення із передплатою. таким чином надсилати кошти за куплену продукцію можна одразу ж після її огляду у відділенні пошти.

Можна нескінченно довго перерахувати переваги офлайн та онлайн бізнесу. Проте впевнено можна стверджувати той факт, що кожен із різновидів бізнесу має свої переваги та незначні недоліки. В будь-якому випадку, якщо сфера вашої зайнятості дозволяє перейти паралельно в режим онлайн, то чому б не спробувати підкорити ще й цей світ?! Гірше ви точно не зробите, а завдячуючи вдало підібрані стратегії зможете збільшити потік клієнтів та суттєво підвищити рівень своїх доходів.

Висновки

Традиційний бізнес є міцним та надійним, але має обмежений доступ. Онлайн-бізнес характеризується наявністю потенційно найширшого діапазону, але водночас передбачає суттєво трохи вищий рівень ризику у зв'язку з конкуренцією. Порівняно низька та доступна вартість створення інтернет-магазинів, робить цей вид зайнятості привабливим варіантом для стартапів. Бізнес в режимі онлайн в декілька разів простіший та дешевший, і в разі невдачі, ви втратите набагато менше в онлайн бізнесі, в порівнянні з управлінням традиційним бізнесом, як автономного підприємства. Якщо ви якраз думаєте про створення власного бізнесу в інтернеті, ми рекомендуємо пошукати і ознайомитися з фінансово вигідними пропозиціями відкриття свого інтернет-магазину.