Зимова риболовля кардинально відрізняється від літньої. Рибалки, що воліють проводити час на водоймищах у люті морози набагато менше, ніж любителів літнього тепла і краси природи в самому розквіті. Одна з причин такого нерівного співвідношення – необхідність придбання досить дорогого екіпірування та спорядження. Але не так все дорого і страшно, якщо купувати на https://fish-opt.com/ua/.

Призначення та принцип дії

Льодобур, як вже зрозуміло з назви, є інструментом для буріння льоду. Це еволюція відомої з дідівських часів пішні, що є ломиком з рукояткою. На відміну від примітивної «праматері», криголам не ламає, а ріже льодовий покрив. Ножі відколюють невеликі шматочки, дедалі більше заглиблюючись у товщу. Варіюючи параметри ножів, можна рубати лунки по льоду будь-якого стану, від мокрого і рихлого до сухого твердокам'яного, з мінімальними фізичними витратами.

Роль пішні в екіпіруванні сучасного рибалки зводиться зазвичай до перевірки стану льоду на міцність, що особливо актуально за першоряддям і в період весняного потепління. Застосування льодобуру дозволяє мінімізувати витрати сил і часу. Конструкція розрахована таким чином, щоб у процесі брали участь обидві руки з більш-менш рівномірним розподілом навантаження. Сучасні моделі можуть оснащуватися бензиновими та електричними двигунами, що робить роботу ще більш комфортною та швидкою.

Найбільш популярні конструктивні рішення

Науково-технічний прогрес породив безліч типів конструктивних рішень льодобурів. Більш-менш прижилося кілька:

  • Шнекові. Найпоширеніший тип конструкції. Буріння проводиться вручну за рахунок обертання шнека, оснащеного ножами.
  • Лопаткові. Робоча частина такого інструменту нагадує лопатку чи ложку. Вона вгризається в товщу льоду і витягує уламки назовні. Навіть у якісному виконанні цей інструмент не надто продуктивний.
  • Кільцеподібні. Теоретично задумка непогана: кільцеподібний ніж-фреза вирізує в товщі акуратний стовпчик. Але на практиці цей задум виявився не надто комфортним для роботи: лунка – хоч на виставку, але сил і часу на неї витрачається невиправдано багато.
  • З двигуном. Якщо ви збираєтеся рибалити по льоду регулярно, рекомендуємо зупинити вибір на льодобурі з паливним двигуном або електроприводом. Так, такі моделі дорожчі: хороший мотобур обійдеться тисяч в 5-6, а електричний варіант – удвічі, а то й утричі дорожчий.