В першу чергу потрібно визначитися з видом риб, які будуть жити в акваріумі. Якщо обираєте хижі види, то будьте готові до бійок і агресивної поведінки. Хижаки часто поїдають миролюбних представників акваріумної фауни. Тому перш ніж купити сусідів, проконсультуйтеся з продавцем в зоомагазині.

Габарити акваріума

Розраховуються вони індивідуально, виходячи з виду та кількості ваших улюбленців. Також треба враховувати розташування резервуара - будинок, офіс, ресторан. Є й універсальні моделі, які підійдуть для будь-яких задач.

Пам'ятайте, що акваріум - це також яскравий елемент декору. Так, на сайті «Акваріумній світ» ви легко знайдете стильний і надійний акваріум, а також незвичайних жителів для нього. Цінова політика магазину адекватна, що робить покупки доступними для широкого кола споживачів.

Коли акваріум знайдений і рибки підібрані, переходимо до наступного етапу – підготовки води для нових мешканців.

Температура і жорсткість води

Найпоширенішою помилкою є, то, що новачок набирає в акваріум воду прямо з-під крана. Від цього часто помирають рибки, так як у водопровідній воді міститься багато домішок, у тому числі, хлору. Для того щоб вода стала безпечною, їй потрібно відстоятися, мінімум 2 дні. Якщо ви не хочете стільки чекати, то можна нагріти воду до 17 - 18 градусів і дати охолонути, після цього її можна сміливо наливати в акваріум.

Варто також враховувати жорсткість і кислотність води. Для кожного виду риб ці показники свої, більш докладно про них можна дізнатися у продавця зоомагазину, з інтернету або з різної літератури.

Температуру води бажано тримати на постійній позначці. Якщо ж вона стала занадто теплою, то слід негайно охолодити її і навпаки, якщо вода холодна, то потрібно нагріти її. Сильні коливання температури можуть викликати погіршення здоров'я рибок.

Освітлення акваріума

Багатьом видам риб не потрібна додаткова підсвітка, їм вистачає сонячного світла. Але є представники, які люблять отримувати світло цілодобово. Акваріум з ними не слід ставити в темне місце, поставте його в досить освітлену зону. Для цих цілей можна використовувати ліхтар або лампу. Яскравість лампи потрібно підбирати знову ж виходячи з виду ваших рибок. Якщо вони глибоководні, то лампа не повинна бути занадто яскравою, так як в природному середовищі існування, на глибину проникає набагато менше світла, ніж на поверхню.

Коли міняти воду в акваріумі?

Багато користувачів стикаються з такою проблемою, як швидке забруднення дна і грунту акваріума. Це ознака частого годування рибок. Кількість корму вам належить визначити самим. Дорослих варто годувати 1 - 2 рази на день, молодих ж представників близько 4-ох разів на день. Для того щоб визначити скільки корму давати, насипте в акваріум невелику щіпку сухого або вологого корму, поспостерігайте за рибками під час трапези. Якщо у воді залишаються плавати частки корму, то слід зменшити порцію. Після того як ви визначили ідеальну кількість корму, дно вашого акваріума буде набагато чистіше. Міняйте воду по міру забруднення. Вода повинна добре пропускати світло і не бути занадто мутною.