Алкогольна залежність, справжнісінька хвороба, яка впливає як на фізичний, так і психологічний стан людини. Підступність цього захворювання в тому, що питущий переконаний - вживання алкоголю особливо не впливає на нього і тим більше життя його близьких. А це означає, що хворий не перестане вживати спиртне, поки сам того не захоче або не буде досягнуто критичної точки.

Джерело контенту: anti-narkotik.com.ua наркологічний центр в Одесі

Причини появи фізичної та психологічної алкозалежності

Багато людей запитують, чому одна людина вживаючи час від часу алкоголь, не стає залежною, а інша вже впадає в цю прірву.

Відповісти на це питання можна тим, що кожній людині притаманні свої фізіологічні та психологічні властивості, простіше кажучи, у когось є схильність до зловживання, а у когось немає.

Фізіологічна залежність. Організм людини має ферменти, що відповідають за переробку алкоголю. Що менше їх у людини, то швидше відбувається інтоксикація, що викликає швидке сп'яніння. В результаті цього похмілля важко переноситься і з'являється огида до спиртного, тому ці люди не надто схильні до ризику стати алкоголіками.

Люди, здатні вживати велику кількість алкоголю, при цьому не надто швидко п'яніючи, набагато легше переносять похмілля або ж на ранніх стадіях його зовсім не може бути. Люди з такими фізіологічними особливостями, схильні до більшого ризику стати алкоголіками.

Психологічна залежність. У якийсь момент людині приходить помилкове переконання, що після вживання алкоголю стає морально і фізично легше, піднімається настрій, з'являються розкутість і бажання зробити те, що, будучи тверезим, не наважувався. Зрештою, просто хочеться розслабитися після роботи чи навчання.

Саме спогади про цей психоемоційний стан і змушують людину знову і знову вживати алкоголь. Випив – море по коліно.

Алкоголізм серед підлітків

У більшості випадків підлітки починають вживати алкоголь, щоб довести собі та своїм друзям, що він доросла людина. Гроші, що виділяються батьками, щоб їхня дитина пообідала, витрачаються не на покупку їжі, а на придбання спиртного.

Як виправдання підліток вигадує всякі відмовки, що алкоголь, що випивається, не міцний, випив небагато і т.д.

Як це не сумно, але за такого способу життя, досягаючи свого повноліття, нерідко підліток є повноцінним алкоголіком і потребує лікування.

Для багатьох батьків це шок і природно що, будучи за фактом співзалежними, сподіваються на краще і всіляко виправдовують ті чи інші дії свого чада, які нерідко межують з криміналом.

Щоб врятувати життя своєї дитини, фахівці рекомендують негайно звернутися хоча б для консультації до психолога та нарколога, щоб розібратися, наскільки стала критичною ситуація.

Звернувшись до наркологічного Центру, ви можете отримати безкоштовну та анонімну консультацію з усіх питань, що стосуються лікування алкогольної залежності.

Чи можна вилікувати алкоголіка потай від нього

Якщо алкогольна залежність вже очевидна, необхідно звертатися за допомогою до фахівців, оскільки самостійне вирішення цієї проблеми, як правило, не дає результатів, ситуація лише посилюється.

Звернувшись до наркологічної клініки, хворому буде зроблено детоксикацію – очищення організму від алкоголю anti-narkotik.com.ua/uk/vivedennya-iz-zapoyu/, щоб вивести із запою та прибрати похмільний синдром.

Після детоксикації рекомендується звернутися за допомогою до психолога та почати проходити повноцінний курс лікування.

У яких випадках детоксикація виконується вдома

Якщо залежний перебуває у тяжкому стані та не транспортабельний, детоксикацію можна зробити вдома, а після виконаних процедур продовжити лікування хворого у стаціонарі наркологічного Центру.

Лікування обов'язково необхідно продовжити, адже детоксикація лише очищення організму, а не повноцінне одужання.

Після «детоксу» хворому стане легше і, не виключено, що на честь свого одужання він вирішить відзначити це вживанням алкоголю. Тому наші фахівці рекомендують негайно розпочати повний курс лікування на базі наркологічного Центру, де немає доступу до алкоголю.

Після процедури детоксикації для повного одужання пацієнту потрібно пройти наступні етапи лікування: 

Реабілітація. Відразу слід зазначити, що цей етап на шляху до одужання найбільш тривалий (приблизно 2-6 місяців) і трудомісткий для хворого. Процес передбачає роботу пацієнта з психологами та психотерапевтами, які допомагають йому розібратися в собі, причини з яких хворий зловживав спиртним.

На етапі реабілітації за допомогою фахівців хворий переглядає свої погляди на життя, працює над собою, щоб визначити нові життєві пріоритети.

Також відбувається робота з духовного відродження пацієнта, яка передбачає зустрічі з представниками церкви, творчими людьми, відвідування виставок, знайомство з міськими пам'ятками тощо.

Особлива увага приділяється фізкультурі. Хворий активно займається спортом і бере участь у змаганнях, щоби менше було спогадів про ті моменти, коли він вживав алкоголь.

Ресоціалізація передбачає поступове повернення пацієнта до нормального суспільства. Цей етап починається після успішного проходження реабілітації.

Під час ресоціалізації людина відновлює вміння відповідати за свої вчинки та дії, самостійно приймати рішення.

Пацієнт живе на квартирі разом із такими ж, як і він, колишніми алкоголіками. Він перебуває під постійним контролем тренерів-консультантів реабілітаційного Центру, отримує всебічну підтримку від товаришів із більш тривалим терміном тверезості за принципом «рівний-рівний».

Програма реабілітації та ресоціалізації призначається індивідуально для кожного пацієнта після повноцінного обстеження лікарями та спеціалістами наркологічного реабілітаційного Центру.

Читайте також: Чи можна кинути пити самостійно без допомоги спеціалістів?