Яка оптимальна кількість іграшок має бути в дитини?

Щоб дитина росла здоровою, значний проміжок свого часу вона повинна за грою. Не завжди для гри слід використовувати виключно іграшки. Для цього в кожному будинку присутня значна кількість рече й, які можна використати як іграшку: столові прилади, меблі, книги. До того ж чималу кількість іграшок можна виготовити самостійно.

Як правило іграшки для дітей потребують більшого залучення уваги малюка та фантазії й практичності близьких. Вчені говорять про те, що не існує мінімального значення іграшок в однієї дитини. Водночас останні дослідження говорять про те, що менша кількість іграшок підвищує якість гри, формує більшу креативність в дитини тощо.

Як підійти до вибору іграшки?

Попри вік дитини, іграшка має бути якомога простішою. Це пояснюється тим, що велика кількість функцій іграшки знижує самостійність дитини в грі. Іграшки з великою кількістю функцій можна порівняти з телевізором за яким дитина просто спостерігає і який не приносить їй користі.

Іграшки повинні бути великого розміру та не містити малих елементів, гострих кутів, щілин, а також мають бути нейтрального запаху. Велика кількість іграшок знижує здатність дитини концентрувати увагу на чомусь одному. При виборі іграшок з резини потрібно звертати увагу на їх щільність, вони зокрема мають добре триматися купи.

Якщо вибір впав на пофарбовану іграшку, її потрібно заздалегідь перевірити. Для цього досить просто потерти рукою і подивитися чи залишився слід від фарбувальних матеріалів на шкірі.

Матеріалом для іграшок може слугувати резина, пластик або тканина. Після придбання в дитячому магазині забавки її потрібно випрати в розчинах з дитячого мила чи порошку.

Яку функцію виконують розвивальні килимки?

Можна помітити, що від трьох місяців дітей сильно приваблюють розвивальні килимки. Як правило, в таких випадках дитину можна залишити наодинці, а батькам перепочити. Насправді це гарна можливість вирішити свої справи. Однак, розвивальні килимки не є панацеєю і не виконують розвивальну функцію в достатній мірі, адже для здорового розвитку дитина має знаходитися в оточенні власної родини.

Чи варто купувати електронні іграшки та гаджети до року?

Від народження й до року не рекомендується використовувати різноманітні електронні іграшки, а також гаджети, що зменшують соціальну взаємодію дитини з оточуючими. Граючись з подібними речами, дитина не зможе побачити виразу обличчя чи жестів оточуючих людей. На сьогодні доведено, що гад жити впливають рухову активність, мовлення, розумові здібності, соціальну взаємодію дітей в гіршу сторону.

Як повинен змінюватися набір іграшок від народження до року

Новонароджений – Відсутність іграшок. Протягом першого місяця життя малюка відбуваються процеси через які він адаптується до навколишнього світу. Ключове значення в цьому належить часу, який дитина проводить з своїми рідними та оточуючими. В цей період відбувається становлення фундаментальних навичок в житті дитини: фокусування погляду на предметах, реакція на голос, рухова активність голови.

Життєдіяльність дитини в цей період проста. Для дитини важливо добре харчуватися, мати гарний сон, слідкувати за гігієною та відчувати тепло близьких. В цей період діти мають слабкий зір, водночас добре розпізнають обличчя. Виходячи з цього розвивальною грою в цей період буде – корчити гримаси.

Часто трапляється так, що діти амагаються повторити ваш вираз обличчя. Також діти починають відрізняти контрастні кольори з близької відстані, а тому для гри слід використовувати яскраві іграшки. Щодо слуху, то в цей період діти добре розпізнають материнський голос.

Найбільш доречним буде проводити чимало розмов, задавати питання, розповідати історії, виконувати пісні чи повторювати звуки за дитиною. Діти в цей період мають високу тактильну чутливість, тому потрібно якомога більше брати дитину на руки, гладити, качати чи роботи різноманітні вправи.