Пивоварний завод, збудований в Івано-Франківську ще 1767 року, сьогодні є визначною пам'яткою промислової архітектури та внесений до державного реєстру історичних об'єктів України. Промисловий комплекс має два корпуси з

  • солодовим цехом;
  • варильний цехом. 

Підприємство, створене у XVIII столітті, побудоване у витонченому стилі бароко і в наші дні є унікальним зразком історичної архітектури. Знаходиться на перетині вулиць Новгородської та Заклинських.

Стиль виконання

Виробничі цехи пивоварного комплексу виконані з цегли та мають прямокутну конфігурацію у плані. Міжповерхове перекриття солодового цеху лежить на дубових опорах. Фасадна сторона будівлі заводу має чотири вузькі та невеликі віконні отвори напівциркульного типу, а також обрамлена по кутах пілястрами. Крім цього вона декорована рустованою штукатуркою. У верхній частині стіни зображено дату побудови. Будівля вражає не менше, ніж сучасні яскраві казино, в яких стоять автомати ігрові.

У варильному цеху є місткі підвальні приміщення, стелі яких посилені розпалубками, а його двосхилий покрівлю підтримують склепінчасті перекриття. Двоповерхова будова солодового цеху, окрім досить високого цоколя, має ще й мансарду. Конструкція даху виконана за типом напіввальмової, що крім високого естетизму сприяє швидкому сходу опадів з її поверхонь.

Життєвий шлях заводу

До середини дев'ятнадцятого століття завод був досить великим виробництвом на той час. Потужностей підприємства вистачало для виготовлення до 12 000 відер пива на рік, а загальна кількість працівників складала близько 40 осіб. Саме вони спонукали до протестного руху у місті 1892 року.

У різні часи завод належав різним власникам. З 1905 року і до початку Другої світової війни його господарем був Петер Зедельмайєр, іменем якого згодом була названа вулиця, на якій завод і знаходився. Після реконструкції 1971 року колишній варильний цех був переобладнаний під заводську котельню. В даний час завод є недіючим.