Ви збираєтеся в похід і досі не вирішили який намет обрати? Кемпінгові, двошарові, шатрові, туристичні, очі просто розбігаються. Багатий вибір варіантів може заплутати навіть досвідченого туриста, але ми вам допоможемо. У статті ви дізнаєтеся, як правильно обрати намет під свої потреби.

Місткість намету

Традиційно туристичні намети випускаються на одного, двох, трьох та чотирьох осіб. Для того, щоб визначитись з розмірами, потрібно спершу подивитись на назву спорядження. Багато виробників використовують цифрове позначення, що означає кількість місць. Самими популярними є двохмісні варіанти, в яких буде достатньо місця для двох людей.

Вважається що одній людині буде достатньо всього лише 60 сантиметрів. Цей фактор варто враховувати при розміщенні у багатомісному наметі. В залежності від місткості розрізняють такі намети:

  • 1 місні намети – розраховані на одного учасника походу, вони найлегші, комфортні та досить компактні.
  • 2-місні намети – середній варіант у співвідношенні ваги та комфорту. Вони підійдуть для двох чи людини великої комплектації. У наметі достатньо місця як для сну, а й у розміщення предметів першої необхідності. Стандартний її розмір – 120х200 см.
  • 3-місні намети – відмінний варіант для походу всією родиною.

Є також 4-місні моделі для більшої кількості людей. Такі намети будуть важчими та менш комфортними. Не варто також забувати про довжину намету, особливо якщо ваш зріст перевищує 190 см. Вибір намету багато в чому буде залежати від умов походу. Якщо планується подорож на двох з дівчиною, то цілком достатньо двомісного варіанту, якщо два великих хлопця, то треба вже трьохмісне спорядження.

Форма і конструкція палатки

Залежно від форми і конструкції намети можуть бути шатрові, у формі півсфери або напівбочка. Також рекомендуємо враховувати усі нюанси у конструкції виробів.

Одношаровий – простий намет, який включає каркас з тентом і підійде для теплої пори року та нетривалих походів. Такі вироби мають менший попит серед туристів, зате їх люблять рибалки, любителі заміського відпочинку. Двошаровий намет включає, крім стандартного тіна, ще й зручне спальне місце. Усередині намету буде чудова циркуляція повітря. Якщо спальне відділення має сітку, то це додатковий плюс для вентиляції. Багатошарова конструкція краще зберігає в холодну пору тепло.

Вага намету може бути знижена за рахунок опціональності його встановлення. У деяких моделей конструкція дозволяє не використовувати одразу всі елементи, наприклад  у теплу погоду можна використовувати тільки тент. Можна значно виграти у вазі за рахунок використання просунутих технологій і матеріалів, тому краще обирати спорядження від перевірених виробників.

Куполоподібні намети, яких на ринку нині більшість, мають каркас, який досить вільно стоїть і не вимагає в процесі складання обов'язкового закріплення за допомогою кілків. Деякі моделі «наметів-напівсфер» комплектуються додатковим збільшеним тамбуром.

Корисні поради, які допоможуть обрати палатку

При виборі намету обовязково треба враховувати умови його експпуатації. Кемпінгові одношарові моделі підійдуть для екстремальної подорожі в гори і назад. Двошарові штурмові варіанти для одноденного походу влітку не самий кращий варіант, тому рекомендуємо вивчити всі види виробів та визначитися з такими параметрами:

  • Водонепроникність – показник, що характеризує тиск води на тканину, він вказаний у паспорті намету. Ця характеристика може бути від 600 до 10 тис. мм. вод. ст. Для багатоденних походів потрібен більш високий показник, адже маса тіла буде чинити великий тиск. Намети, у яких рівень водонепроникності досягає близько 2000 мм підійдуть для ясної погоди, а до 3000 зможуть витримати невеликий дощ.
  • Матеріал    ще один не менш важливий показник. Всі тканини можна розділити на дві групи. Перша - це поліефірні матеріали, які включають поліестер і лавсан. Тканини стійкі до ультрафіолету, відсутні розтяжки після намокання. Проте ціна на них кусається. Друга група - це поліамідні (капрон або нейлон). Такі тканини більш міцні і легкі, проте намокають і менш стійкі до впливу сонячних променів. Особливу увагу слід звернути на структуру тканин. У тафети більш щільне плетіння і висока водостійкість, оксфорд відрізняється плетінням у кілька ниток, щільність між ними висока. Ще є ріп-стоп з товстої та тонкої нитки, яка відрізняється високою стійкістю до розривів.
  • Конструкція та кількість входів. Варто звертати увагу на міцність дна та тенту, а також будову каркасу. Зміцнити намет допоможе спідниця, особливо якщо зима. Також плюсом буде мінімальний тамбур для розміщення особистих речей, що збереже тепло.
  • Місткість і розміри залежатимуть від кількості людей, яким потрібна палатка. найлегші та комфортніші одно і двох містні варіанти.
  • Має бути щонайменше одне вікно для виходу вуглекислого газу.
  • Вага – один із ключових параметрів, який варто визначити перед покупкою намету. Він повинен бути не більше 1,1 кг із розрахунку на одну особу.
  • Кількість шарів – для походу в холодну пору варто обирати двошарову конструкцію.

Якісний намет у Івано-Франківську повинен бути зроблений із міцних матеріалів. Вона стане не просто спальним місцем, а й надійним захистом від різноманітних погодних умов. Також важливо правильно вибрати виробника, краще віддавати переваги перевіреним компаніям, що дають гарантію.