Стерилізація кішок та кастрація котів дозволяє уникнути багатьох проблем та продовжити життя своїм домашнім улюбленцям. Після проведення операції вихованець стає спокійнішим, лагіднішим, перестає мітити територію. Стерилізація також дозволяє зменшити ризик появи пухлин та інших захворювань репродуктивної та сечостатевої системи. Отже, в якому віці слід проводити стерилізацію котів?
Стерилізація кішок (Львів). У якому віці стерилізувати улюбленця?
Ветеринари вважають, що найоптимальніший вік для стерилізації кішок - 6 місяців. Статеве дозрівання у кішок, як правило, починається в 7-8 місяців. У деяких особ цей процес може розпочатися на 1-2 місяці раніше. Бажано, щоб операція відбулася до прояву перших ознак статевого дозрівання.
Якщо йдеться про племінні екземпляри кішок, рекомендується проводити стерилізацію відразу, як тільки кішка припинить брати участь у розведенні. Операція у зрілих кішок дозволяє зменшити ризик виникнення онкологічних та інших захворювань.
Стерилізацію, як і кастрацію можна проводити в любому віці: 1, 3, 4, 5 ,7 ,8, 11, 13, 15 років. Не важливий вік - важливо попередити гормональний дисбаланс та вірогідність розвитку новоутворень молочних залоз та органів репродуктивної системи.
У період тічки стерилізацію проводять, але краще перечекати. Під час тічки органи репродуктивної системи наповнені кров'ю, це трохи ускладнює операцію і іноді реабілітація займає трохи більше часу. Але не завжди.
Тому варто зачекати на її завершення і провести операцію відразу після цього. Бажано попередньо проконсультуватися у ветеринара, коли краще робити кішці стерилізацію і які дослідження треба зробити перед втручанням.
Поради ветеринара по догляду за кішкою після стерилізації
-
Якщо є можливість, краще на годинку залишити вихованця у клініці під наглядом лікаря. Він зможе проконтролювати, як тварина відходить від наркозу.
-
Після приїзду додому, кішку слід укласти на підлогу, попередньо підклавши під неї плівку і щось тепле. Після наркозу тварині може буде холодно, тому її слід укрити.
-
Після операції потрібно постійно спостерігати, як тваринка поводится і почуває себе. Протягом першої доби її рухи можуть бути не скоординованими, відразу після операції можливі мимовільні сечовипускання. Кішка може почати блукати квартирою, спотикаючись і падаючи. В цьому випадку її потрібно акуратно взяти і покласти на підстилку.
-
У приміщенні, де знаходиться тварина після операції, створіть їй звичні умови. Так вона скоріше заспокоїться і відновиться. Подбайте, щоб не було яскравого світла, шуму, протягу.
-
Пам'ятайте, що вихованець після наркозу не повинен стрибати на височини – крісло, стіл, диван тощо. Так тваринка може травмуватися.
-
Через 3-4 години після стерилізації можна дати кішці води. Через декілька годин після операції кішці можна запропонувати їжу. Якщо тварина відмовляється, потрібно почекати і знову поставити перед нею корм через кілька годин, але не пізніше, ніж через 24 години після операції. Їжа повинна легко засвоюватися, бажано щоб вона була звичною або у напіврідкому стані. Спочатку корм слід давати маленькими порціями.
Якщо, ви бачите, що щось не так, спостерігаєте щось незвичне, бачите такі ознаки, про які лікар не попереджав - зв'яжіться зі своїм ветеринаром.
І найголовніше правило - стерилізація кішки повинна обов'язково проводитись у спеціалізованій ветклініці лікарем.. Тому запрошуємо Вас до нас - ветеринарна клініка Аvicena Vet у Львові. Пам'ятайте, ми відповідаємо за тих, кого приручили.