Повітряні теплові насоси з сайту https://it-climate.com.ua/ua/shop/category/otoplenie/teplovye-nasosy є альтернативою газовому, масляному або електричному опаленню. Вони не виділяють в атмосферу шкідливих речовин. Залежно від типу вони передають тепло будівлі через:

  • вода (тепловий насос повітря-вода),
  • або повітря (тепловий насос повітря-повітря).

Тепловий насос повітря-повітря, технічні та функціональні характеристики

Насос повітря-повітря перетворює холодне повітря з атмосфери в повітря високої температури. Він обігріває будівлю, де встановлена ​​система опалення. Тепловий насос «повітря-повітря» може обігріти офісне, підсобне або житлове приміщення. Як маленькі приміщення, так і великі будівлі. Більше того, він працює навіть у суворих погодних умовах.

Умовою максимального використання потужності теплового насоса є відповідність параметрів приладу технічним можливостям будівлі. У цьому допоможуть як виробники теплових насосів, так і продавці опалювальних приладів.

Повітряне опалення буває двох видів:

1.      Моноблочний тепловий насос, який складається із зовнішнього блоку. Для цього не потрібні додаткові пристрої, встановлені всередині будівлі.

2.      Тепловий насос розділеного типу, який складається з зовнішньої та внутрішньої системи.

Мультиспліт-теплові насоси повітря-повітря також доступні на ринку. Вони дають можливість підключити до 9 внутрішніх блоків (наприклад, у 9 різних кімнатах). Таким чином можна контролювати температуру для кожної кімнати окремо.

Як працює тепловий насос повітря-повітря?

Робота опалювального насоса повітря-повітря аналогічна роботі насоса повітря-вода. Єдина відмінність полягає в тому, що теплота конденсації робочого середовища передається не воді, а повітрю. Потім вентилятор повітряно-повітряного насоса вдуває тепло в будівлю.

Для роботи насоса повітря-повітря не потрібні обігрівачі. Однак необхідно пам'ятати про обов'язковість установки припливних повітроводів. Вони будуть не тільки розподіляти тепле повітря в кімнаті, але і замінювати його прохолодним (кондиціонер).

Якщо поєднати повітряно-повітряний насос з рекуператором, то вийде і система вентиляції. Щоб забезпечити тепловий насос іншою функцією, рекуператор (пристрій, який дозволяє рекуперувати тепло з повітря, що видаляється з будівлі) слід підключити до установки повітропроводів у приміщеннях. Таким чином ви зможете обігрівати, охолоджувати та вентилювати повітря в будівлі з рекуперацією тепла.