Скло – один з найпоширеніших матеріалів, який активно використовується для виготовлення посуду. Це можуть бути як тарілки чи соусниці, так і склянки, ємності для сипучих продуктів тощо. Скло називають одним з найкрихкіших матеріалів, адже він не витримує падіння з висоти і б'ється на сотні дрібних уламків.

Втім, якщо правильно підійти до вибору та догляду за скляними виробами, вони можуть прослужити багато років, не втративши свій блискучий зовнішній вигляд, цілісність та функціонал.

Як обирати скляний посуд

Скляний посуд сьогодні представлений у широкому асортименті. На сайті https://mirok.com.ua/steklyannaya-posuda/ можна знайти різні категорії товарів. Найпоплуярнішими є склянки та бокали для різних напоїв, які відрізняються місткістю, габаритами, дизайном. Скло дозволяє втілити будь-який дизайн: воно може бути тонким чи потовщеним в залежності від призначення виробу.

Як вибрати посуд зі скла та не помилитися? Звертайте увагу на кілька основних критеріїв:

  • Призначення. Навіть в межах однієї категорії, наприклад, келих, існує посуд, призначений для різних напоїв. Це можуть бути келихи для вина (червоного, білого або ігристого), коктейлів тощо.
  • Кількість. Завчасно продумайте, скільки виробів вам потрібно мати, щоб накривати на стіл. Скляний посуд можна купити поштучно або в наборах. Найчастіше зустрічаються комплекти з шістьма виробами.
  • Бренд. Обирайте компанії, які завоювали довіру покупців та користуються популярністю на ринку. Сьогодні є кілька виробників скляного посуду, дійсно вартих вашої уваги: COSY&TRENDY, CRISA, PORLAND, NACHTMANN.

Правила догляду за скляним посудом

Однією з переваг скляного посуду є простота у використанні. Його можна мити тими ж засобами, що й кераміку чи метал. Більш того, скло не вбирає сторонні запахи, не накопичує на собі залишки їжі чи миючих засобів. А отже є максимально безпечним.

Головна проблема зробити так, щоб на скляному посуді не залишилось плям від води. Для цього є кілька рекомендацій:

  • Дозволяйте посуду стікати у вертикальному положенні або протирайте його відразу після миття безворсовою тканиною.
  • Мийте скляний посуд у воді кімнатної температури. Не використовуйте занадто гарячу воду.

Дотримуючись усіх цих рекомендацій, ви зможете скласти оптимальний набір скляного посуду і забезпечити його повноцінний догляд. У такому разі вироби зможуть прикрашати ваш обідній або святковий стіл дуже багато років.