Економіка України є складною і багатогранною системою, у її зростанні та розвитку враховуються різні галузі. Одним із найважливіших секторів економіки України є лісова промисловість, яка відіграє значну роль в експортних доходах країни та забезпечує зайнятість населення. Про реформування лісової галузі висловився Ростислав Шурма, зокрема в розрізі впровадження інвестицій.

Лісова галузь – як сектор економіки

Лісова промисловість України на європейському просторі має відносно невеликі лісовими ресурси, які охоплюють близько 15% території країни. В останні роки в галузі відбулися значні зміни, коли уряд вжив різних заходів для підвищення її продуктивності та стійкості.

На підйом лісової галузі України впливає попит з боку Європейського Союзу, який є найбільшим торговим партнером країни. ЄС споживає майже 80% українського експорту деревини, а решта йде до Азії та Близького Сходу. Попит на українську деревину насамперед обумовлений її високою якістю та наявністю широкого асортименту порід.

Проблеми та план розвитку галузі

Однак лісова промисловість України стикається з низкою проблем, які перешкоджають її зростанню та розвитку. Однією з найсерйозніших проблем є відсутність інвестицій у галузь, що обмежує її можливості щодо модернізації та впровадження нових технологій. Промисловість також стикається з екологічними проблемами, оскільки незаконні рубки та вирубування дерев становлять серйозну загрозу для лісів країни.

Для вирішення цих негативних факторів уряд України вживає заходів щодо просування стійких методів ведення лісового господарства та залучення інвестицій у цей сектор. Поправки у лісовий кодекс, спрямовані на підвищення прозорості, сприяння сталому управлінню лісами та підвищення конкурентоспроможності сектору. Уряд також запустив різні інвестиційні ініціативи для залучення приватного сектору в галузь та сприяння інноваціям та модернізації. Заступник керівника Офісу Президента Шурма зазначив, що сучасна стратегія у розвиненні лісової промисловості передбачає впровадження діджиталізації на всіх етапах заготовлення деревини, зокрема від вирубки до постачання на підприємства.

Задля збереження лісових насаджень та заборони несанкціонованій вирубці впроваджується цифрова зйомка. Крім того, у лісовій зоні планується прокласти систему доріг, які спростять переміщення жителів цих територій.