Думки автовласників відносно можливості їзди на зимових шинах влітку часто розбігаються. Одні впевнені, що нічого критичного не відбудеться, а інші повністю заперечують такий підхід до користування автівкою. В більшості випадків головною причиною уникання літнього шиномонтажу виступає бажання водіїв зекономити кошти. Давайте ж розберемося.

Виробники шин дають поради, щодо здійснення «перевзування» саме тоді, коли середньо добова температура не перевищує 7 градусів вище нуля – самий час завітати на сервіс і переобладнати авто на зимові шини. Весною, коли температура за бортом в середньому перевищує відповідну позначку, то слід встановити літню гуму.

Помірний клімат нашої країни часто не передбачає різких температурних змін восени, хоча і можуть спостерігатися незначні спади температури, чого не сказати про весняний період, коли тепла погода може настати різко.

Кінець березня, початок квітня – це саме той час, коли потрібно подумати про зміну і купити гуму, бо ціна на шини 195 65 R15 доступна на будь-який гаманець. Температура стійко більше семи градусів, а в якості опадів не може бути ніякого снігу. Деякі водії, особливо ті хто на початку зими встановив нові зимові колеса думають, що навіщо переплачувати і залишають їх на автомобілі. Якщо зимовий протектор майже новий і його глибина дорівнює 6-7 мм слід розуміти, що після тривалого використання на розігрітому асфальті протягом п’яти-шести місяців до листопада висота протекторних блоків може скоротитися до 4мм, а може й нижче. І саме на цієї відмітці в водовідвідних канавках розташований так званий індикатор зимового зносу. Якщо влітку шини зносилися до вказаного рівня – їх використання в холодну пору року неможливе.

Більш швидка інтенсивність зносу протектору зимових покришок на розігрітому літньому асфальті пояснюється м’якою гумовою сумішшю та великою кількістю зчіпних граней, ламелей. Велика кількість канавок, прорізів піддає блоки протектору заломам на гарячому асфальті, що викликає не тільки швидкий знос, а  погіршення керування, збільшення витрати палива. Окрім того, комфорт руху також погіршується, а рівень шумоутворення бажає кращого.

Спекотне сонце літнього сезону руйнує м’який протектор, викликаючи появу мікротріщин, відшарування протектору, прискорює порушення геометрії покришки в цілому.
Всі технологічні особливості зимової гуми при високих температурах стають неефективними.

Гальмівний шлях збільшується і досить значно. Наприклад на швидкості 80 км/год автівці може знадобитися на 7-10 метрів більше, щоб зупинитися. Навіть якщо їхати більш повільно в міському режимі все одно різниця в гальмуванні буде суттєвою.
Точність кермових реакцій при об’їзді перешкод чи здійснюванні обгону не можлива на швидкості рівній швидкості на літній гумі і ризик ДТМ суттєво підвищується.

Тільки уявіть, якщо авто рухалося трасою багато кілометрів і виникла різка необхідність загальмувати, особливо якщо колеса заблокуються – для зимових шин це загрожує появленням нерівномірного локального зносу.

Якщо водій не вибрав собі літні шини і вирішив їздити на зимових покришках навесні і влітку, то зазвичай це означає, що до наступної зими вони матимуть незадовільний стан і доведеться купувати нові.
Тому кращим заощадженням коштів буде своєчасна заміна шин по сезону, а спеціалісти інтернет магазину prokoleso допоможуть в виборі.