Сучасний бізнес неможливо уявити без використання інформаційних технологій та великих обсягів всілякої інформації: внутрішньої критичної, даних клієнтів та партнерів. Ступінь її захищеності безпосередньо впливає на конкурентні переваги компанії та отримання запланованого прибутку. Тому міжнародний стандарт ISO 27001 визначає вимоги та системний підхід до управління інформаційною безпекою.

Користь сертифікації

Сертифікація ISO/IEC 27001 – це процедура, що підтверджує відповідність системи управління інформаційною безпекою (СМІБ) вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 27001, в результаті якої видається сертифікат. Сертифікат відповідності інформаційної безпеки дозволяє організаціям демонструвати клієнтам та іншим зацікавленим сторонам свою безпеку як ділового партнера, що вважається критичним у багатьох сферах бізнесу, зокрема там, де ваша конкурентоспроможність пов’язана з умінням захищати власну інформацію.

До основних плюсів сертифікації за цим стандартом слід віднести:

  • можливість виходу на міжнародні ринки завдяки наявності міжнародного сертифіката;
  • покращення керованості організації;
  • відповідність законодавчим, нормативним правовим та договірним вимогам;
  • формування іміджу компанії;
  • конкурентні переваги за участю у тендерах за рахунок посилання на сертифіковану СМІБ;
  • підвищення капіталізації та вартості акцій фірми.

Аудит, який проводить представник третьої сторони на відповідність ISO/IEC 27001, передбачає перевірку з виїздом на місце для вивчення документів, опитування керівників та фахівців, а також аналіз інформаційних систем.

Здійснення інформаційної безпеки

Здійснювана інформаційна безпека сертифікація поділяється на декілька етапів. Спочатку відбувається підготовка до сертифікації – заповнення анкети замовника, бланка замовлення на проведення аудиту, укладання договору про співпрацю. Далі виконуються аудити.

Аудит першого ступеня – узгодження та реалізація затвердженого плану аудиту, отримання звіту про перший ступінь аудиту, що включає вивчення документації системи менеджменту та оцінку готовності до аудиту другого ступеня. Аудит другого ступеня – узгодження та виконання плану, отримання звіту про заходи, що передбачає аналіз відхилень/зауважень.

Якщо все добре, то дозволяються видача сертифіката та подальший нагляд.