У будівництві, різних сферах промисловості та виробництва постійно задіяні електронні двигуни. Це важлива складова станків та іншого обладнання, яка забезпечує постійну та стабільну роботу механізмів. За допомогою силового агрегату утворюється електрична енергія для руху апаратів, машин, різноманітних транспортних засобів.

Трифазний асинхронний двигун не варто плутати з однофазним, адже він працює на змінному струмі. Це один із найбільш поширених та ефективних у повсякденній роботі видів обладнання. Його ротор обертається повільніше за магнітне поле статора, тому завжди знаходиться позаду на певній величині, яку називають також ковзанням.

Використання та основні плюси трифазних моторів

Головними робочими частинами такої установки є ротор і статор. Перший виготовляють із мідними стрижнями або короткозамкнутою обмоткою, другий роблять незалежним. У процесі функціонування ротор обертається з валом, таким чином забезпечуючи потрібну для навантаження потужність. Існує велика кількість моделей, які відрізняються за призначенням.

Асинхронний двигун присутній у різноманітному обладнанні, без якого неможливо обійтись на підприємствах. Так, його встановлюють на промислових машинах, зокрема вентиляторах, компресорах, насосах, а також будівельних механізмах на кшталт кранових установок, бетономішалок, екскаваторах. Силовий агрегат забезпечує роботу трамваїв, тролейбусів, інших транспортних засобів, а також побутової техніки.

Серед головних переваг трифазного асинхронного двигуна варто виділити наступні:

  • проста конструкція. У ній немає складних частин, наприклад, таких як щітки, магніти або колектори. Це дозволяє знизити вартість виробництва та уникнути дорого ремонту в разі несправності;
  • довговічність та надійність. Асинхронні трифазні моделі стійкі до будь-яких негативних зовнішніх впливів, тому завжди працюють стабільно в різних умовах;
  • економічність та ефективність. Коефіцієнт корисної дії складає 90% і більше;
  • регулювання крутного моменту й швидкості в широкому діапазоні. Агрегати здатні підлаштуватися під конкретні умови використання та способи керування, адаптуватися до різних вимог.

Деякі покупці цікавляться, чи можливо підключати трифазні установки до однофазної мережі. Заборони немає, проте варто враховувати, що в такому випадку пристрій втратить частину своєї потужності. Тоді для запуску знадобиться фазозсувний ланцюг або механічне зрушення ротора. Тому для підключення до мережі 220 вольт краще використовувати однофазний двигун.