Життя сучасної людини тісно пов'язано з Інтернетом та можливостями, що він надає. Важко уявити хоч день без стрічки новин, соціальних мереж та стрімінгових сервісів. Багато хто з українців переніс і шопінг у режим онлайн. Вагому роль у розвитку інтернет-покупок відіграє можливість скористатися додатковими акційними пропозиціями, що пропонують на сайтах.

Дані від експертів

Кількість людей, що купували через інтернет минулого року вражає:

  • 58% користувачів мережі постійно роблять замовлення онлайн;
  • 22% купують щось хоча б раз на місяць;
  • 80% користувачів спробували переваги інтернет замовлення хоча б один раз.

Але такими високими цифри були не завжди. В перші місяці війни країна була дезорієнтована і людям було не до шопінгу. Якщо спиратися на статистичні дані, то можна зробити висновки, що з початку року був 40%-й спад, але вже до кінця 2022 року ситуація значно покращилася. Деяким компаніям навіть вдалося вийшли на довоєнні показники вже восени.

Інформація щодо споживчої поведінки та використання промокодів у 2023 році ще більш оптимістична:

  • майже 50% споживачів оформлюють в інтернеті замовлення з використанням промокодів;
  • трохи більше ніж 30% перед покупкою шукають найбільш вигідні знижки на сайтах-агрегаторах, які збирають пропозиції з усіх популярних інтернет-магазинах.

Використання купонів на знижку для клієнта має явні переваги. Це і можливість зекономити кошти, і зручність у використанні, і широкий вибір товарів, що пропонують зі знижками. Але чому виробники так активно пропонують знижку на свій товар.

Чи справді промокоди стимулюють продажі

Багато хто думає, що знижка можлива лише на неякісний товар, тому що продавець хоче його швидше позбутися. Насправді ця модель продажів дуже застаріла і сучасні рітейлери нею не користуються.

Які методи зараз більш актуальні:

  • запропонувати знижку при першій покупці - це необхідно, щоб схилити покупця до покупки нового товару;
  • поширити рекламу про промокоди на знижки до 80% необхідно для того, щоб збільшити приток клієнтів наприкінці сезону і позбутися залишків;
  • подарувати знижку за відмітку в соціальних мережах - це допомагає збільшити кількість нових покупців і впізнаваність бренду зростає;
  • запропонувати додаткову знижку чи промокод на безкоштовну доставку, при умові збільшення суми покупки, щоб підвищити середній чек та комплексність продажів;
  • надати знижку коли клієнт вагається - це підвищує лояльність клієнта до вашого магазину;
  • домовитися про співпрацю з блогерами, що просувають імені промокоди та формують довіру до бренду і продукції.

Сучасні онлайн-продажі дуже тісно пов'язані зі знижками й промокодами. Адже ринок перенасичений пропозиціями і, щоб втримати клієнта, власникам постійно потрібно робити акційні пропозиції.