Якщо ви плануєте зайнятися зведенням приватного будинку, то напевно, посилено вивчаєте різноманітні видання і портали, присвячені темі будівництва. Читаючи тут інформацію, ви просто не могли не чути про пасивний будинок. Це досить поширений сьогодні варіант будівель, який користується великим попитом у населення. Про нього дуже часто говорять в ЗМІ. Але як зрозуміти, що таке «пасивний» будинок? Насправді все дуже просто. Йдеться про будівлю, в якому відсутня система опалення. Не знайдете ви тут і системи кондиціонування. Вони просто не заплановані від початку. Саме такий комплекс і прийнято називати пасивним або ж енергоефективним будинком. Справа в тому, що він зовсім не має потреби в обігріві за допомогою активних приладів. Це робить будівлю досить економічним і перспективним варіантом.
За рахунок чого в спорудженні підтримується нормальний мікроклімат? Можливо це завдяки усуненню тепловтрат. Архітектори старанно попрацювали над технічними показниками житлових споруд. В результаті їм вдалося досягти непоганих результатів. Пасивні будинки почали краще акумулювати тепло. Це дозволило використовувати для обігріву споруд набагато меншу кількість енергії. Які показники тепловтрат в пасивному спорудженні? Зазвичай цей параметр не повинен перевищувати позначку в 40 кВт • ч / м². До речі, в Європі норми жорсткіше. Тут тепловтрати обмежені відміткою в 10 кВт • ч / м². Якщо витрата тепла вище цього показника, то будинок вже не може належати до класу пасивних.
До речі, якщо вас цікавить більш детальна інформація про технічні показники енергоефективних будівель, то ось сторінка, де ви можете дізнатися всі нюанси. До речі, тут же можна замовити аналогічний проект будинку і для себе.
За рахунок чого в подібних спорудах видобувається тепло? За задумом інженерів, мікроклімат в житловій зоні підтримується за рахунок енергії, що виробляється електроприладами, а також самими мешканцями. Звичайно, цього не вистачить для забезпечення побутових потреб. Якщо мешканцям потрібно гаряче водопостачання або активний обігрів житлових зон, то додатково активуються джерела альтернативного електропостачання. Наприклад, надходити може енергія, яка була акумульована сонячними батареями. Чи вистачить запасу колекторів для забезпечення всіх потреб мешканців? Так, ефективність сонячних батарей вже неодноразово перевірялася на практиці. Якщо у вас на ділянці або на будівлі є такі установки, то проблем з гарячою водою або обігрівом не передбачається.
До речі, така технологія будівництва прийшла до нас з Німеччини. Тутешні архітектори зайнялися розробками енергоефективних будівель зовсім недавно. Перший проект пасивного будинку був представлений ними всього 20 років тому. На даний момент технологія вже стала популярною і активно поширюється по всьому світу.