Одним з найбільш вигідних видів бізнесу є торгівля медичними препаратами. У нашій країні, на превеликий жаль, люди хворіють часто, тому за медикаментами звертаються регулярно. Роздрібна вартість ліків сьогодні досить висока, але і в закупівлі вони не дешеві, тому не варто вважати, що вас чекає космічний прибуток. А ось до того, що доведеться побігати по інстанціях для отримання всіляких дозвільних документів, необхідно бути готовим. Якщо ж ви хочете прискорити справу, то вам потрібна аптека під ключ  - ця послуга зручна для тих, хто не бажає витрачати час на довгу розробку проекту.

Для початку необхідно визначити, який попит на медикаменти в тому місці, де ви збираєтеся відкрити аптеку. Якщо ви хочете відкрити її в промисловій зоні або в офісному центрі, то будьте готові до того, що окупати свої вкладення будете довго. У таких місцях медикаменти не користуються попитом. Краще знайдіть приміщення в густонаселеному кварталі ближче до центру міста. А якщо це буде саме центр міста, то вкладення ви окупите досить швидко.

Але не бажано відкривати аптеку по сусідству з уже існуючими аптеками, так як вам доведеться постійно конкурувати. Зрозуміло, покупці підуть за медикаментами в уже знайоме місце, так як там у них, швидше за все, вже існують знижки, бонуси і знайомі продавці. Навіть якщо ви нарочито станете занижувати ціни (що навряд чи сприятливо вплине на ваш бізнес), то покупці по інерції все одно будуть заходити саме в знайоме для них місце.

Складіть бізнес-план своєї майбутньої аптеки. Для її відкриття вам знадобитися не менше двохсот тисяч гривень. Сюди входить оренда і ремонт приміщення, отримання ліцензій, закупівля медикаментів. Розрахуйте передбачуваний дохід. Фахівці кажуть, що термін окупності вкладень становить близько двох років. Якщо ви вважаєте, що не зможете обійтися виключно власними коштами, то спробуйте залучити приватних інвесторів, або, на худий кінець, взяти кредит у банку.

Необхідно зібрати документи, обов'язкові для відкриття аптеки. Їх пакет може відрізнятися в залежності від регіонів і міст вашого проживання. Але в будь-якому випадку, бізнес потрібно зареєструвати, а також отримати дозволи в органах охорони здоров'я, податкову службу та інших інстанціях. Перш ніж приступати до закупівлі товару, з'ясуйте всі нюанси, щодо обмежень і заохочень на продаж медикаментів.