Приватний будинок має безліч переваг, тому не дивно, що велика кількість людей мріє саме про таке житло. Аби стати власником будинку, потрібно обрати готовий проект серед представлених на ринку. Погляньте самі, скільки готових будинків виставлено на продаж у Львові та інших українських містах. Обрати той самий ідеальний буде неважко, однак якщо потрібен індивідуальний проект, доведеться розпочинати будівництво.

До чого потрібно бути готовим

Самостійне будівництво приватного будинку – це ідеальна можливість розробити унікальний проект з урахуванням усіх побажань і вимог конкретної сім’ї. Розташування і площа кімнат, кількість і розмір вікон, висота стелі – кожна деталь має значення. Однак в процесі будівництва власного будинку у майбутніх власників можуть виникати певні проблеми. Перш за все, мова йде про серйозні фінансові витрати. Спеціалісти стверджують, що будівництво будинку за індивідуальним проектом обійдеться на порядок дорожче, ніж купівля готового дому.

Крім того, аби збудований приватний будинок був якісним і простояв не один десяток років, власникам потрібно бути особливо уважним при виборі будівельників. Вартість їх послуг, як правило, є досить високою, проте економія може призвести до серйозних проблем в майбутньому. Довіряти будівництво власного дому слід досвідченим майстрам, які мають хорошу репутацію і велику кількість завершених проектів. Експерти наголошують, що економити на будівельних матеріалах також не варто, адже навіть найкращий майстер не зможе побудувати довговічний будинок із матеріалів низької якості.

Актуальні ціни 2016 року

Вже сьогодні експерти говорять про занадто високу вартість більшості будівельних матеріалів, через що будівництво великої кількості будинків тимчасово призупинено. Проте аналітики стверджують, що ціни на матеріали продовжать зростати і в 2016 році. В особливій мірі це стосується матеріалів, вироблених за кордоном. Зростання цін пояснюється, в першу чергу, коливаннями курсу валют в більшу сторону.

Експерти наголошують, що поступово зростатимуть ціни і на будівельні матеріали українського виробництва. Такі тенденції пояснюються значною інфляцією і певними проблемами в економіці країни.

Таким чином, будівництво власного приватного будинку в 2016 році стане ще більш дорогим задоволенням, в той час як вартість готових домів поступово знижується через суттєве зменшення попиту.