Психологи радять кожній людині знайти для себе захоплення, яке буде допомагати у психічному розвантаженні. У виборі хобі ми не обмежені – головне, щоб заняття дійсно було до душі і відволікало від буденних проблем. А чи можна знайти для себе розвагу, яка б не тільки допомагала розслабитися, але і приносила практичну користь? Зрозуміло, таких жіночих хобі повно. Наприклад, багато жінок захоплюються бісероплетінням. Сьогодні це дійсно дуже корисна навичка, адже продукція хенд-мейд дуже затребувана. Але навіть якщо ви не плануєте робити на своєму захопленні бізнес, воно все одно може приносити користь. Так, навчившись плетінню/вишиванню бісером, ви зможете робити красиві іграшки, креативні прикраси і вишивки. Такі речі можна дарувати близьким або використовувати самому – сучасна мода любить саморобні аксесуари.

Ви боїтеся, що у вас не вистачить фантазії на оригінальні вироби? Тоді на допомогу вам прийдуть готові схеми для вишивання – ось сторінка, де ви можете замовити їх. Завдяки таким «підказкам» ви можете вишити на дійсно гарні малюнки.

Тепер залишається тільки замовити бісер. На перший погляд здається, що це просто – знайдіть потрібний варіант за кольором і купіть його якомога в більшій кількості. Але ж бісер відрізняється не тільки за кольором. Вкрай важливо заздалегідь з'ясувати, хто є виробником продукту. На ринку представлені в основному бісер від трьох держав – Чехія, Японія і Китай. Кращими в цій справі вважаються чехи. Вони навчилися виготовляти намистини зі скла багато століть назад. За останній час їх навик тільки вдосконалився. Замовляючи бісер з Чехії, ви можете бути впевнені, що отримаєте намистини з яскравим і стійким забарвленням. Не буде у вас претензії і до їх форми – всі бісеринки ідентичні.

Чому так важливо, щоб бісер був однаковим? Справа в тому, що намистини з неправильною формою будуть виділятися на фоні плетіння і зіпсують малюнок. Тому не намагайтеся економити, замовляючи дешевий бісер з Китаю. Багато майстринь вже обпеклися на цьому.

Що можна сказати про японський бісер? Це теж якісний продукт, який користується попитом у всіх, хто займається бісероплетінням. Фарба у намистин стійка, а розміри однакові. Крім того, японці радують креативною формою бісеру – серед їх продукції можна знайти трикутні, квадратні намистини, а також каплевидні варіанти. Завдяки ним вишивка/прикраси стають більш цікавими і незвичайними. Зручно використовувати нестандартний бісер і для виготовлення іграшок.