• Головна
  • Зловмисники "зламали" електронну пошту франківчанки та розповсюдили інформацію, яка зберігалася там
12:37, 15 березня 2016 р.

Зловмисники "зламали" електронну пошту франківчанки та розповсюдили інформацію, яка зберігалася там

За вчинення такого роду правопорушення передбачається кримінальна відповідальність у вигляді як штрафу так і позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У грудні 2015 року до відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області звернулась жителька м. Івано-Франківськ за фактом несанкціонованого втручання в обліковий запис GMAIL, що призвело до втрати доступу до нього, а також подальшого розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігалася на ньому шляхом створення від імені користувача персональних сторінок в соціальних мережах та на сайтах знайомств.

Було відновлено доступ до сторінки, встановлено та зафіксовано дані, які були змінені в обліковому записі (номер мобільного телефону, ІР-адрес та резервну скриньку).
Пізніше встановлено, що несанкціоноване втручання до облікових записів здійснювалось жителем м. Тернопіль.

У ході проведення обшуку за місцем проживання було виявлено та вилучено ноутбук марки Lenovo, за допомогою якого було здійснено втручання в облікові записи GMAIL, мобільний телефон та сім-картки, які були використані для заволодіння ними. Проведеною експертизою вилученого обладнання підтверджено факт втручання.
24.02.2016 порушнику оголошення про підозру за ч.1 ст. 163 (втручання в приватне листування), ч. 1 ст. 182 (втручання в приватне життя) та ч. 1 ст. 361 КК України.

За вчинення описаного роду правопорушень передбачається кримінальна відповідальність залежно від наслідків у вигляді як штрафу у розмірі від 10 200 грн. до 17 000 грн., так і позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Щоб захистити свій обліковий запис:

1. Використовуйте складні паролі, мінімальна рекомендована довжина — 15 символів. При цьому використовуйте змішані цифро-літерні паролі, з спеціальними символами різного регістру (великі та малі символи). Уникайте використання раніше використаних та легко вгадуваних паролів (дата народження, номер телефону, різні імена, тощо). Не використовуйте один пароль для доступу до декількох облікових записів.

2. Зберігайте пароль у секреті. Намагайтеся не використовувати свої облікові дані (логіни та паролі до персональних сторінок, електронних скриньок) у програмах сторонніх розробників. Ніколи не використовуйте пароль облікового запису на іншому веб-сайті. Завжди входьте в обліковий запис з офіційних сторінок Для прикладу: https://mail.google.com/ або https://accounts. google.com/Login. Також ніколи не надсилайте свій пароль електронною поштою. Веб-сервіс ніколи не надішле Вам електронний лист із проханням надати пароль або іншу конфіденційну інформацію.

При користуванні загальнодоступними комп’ютерами, перед входом в обліковий запис відмовляйтесь від збереження паролів, за наявності ставте відмітку “чужий комп’ютер” чи “не зберігати” та завжди виходьте з нього шляхом використання опції “Вийти”. Регулярно видаляйте дані форм, паролі, файли cookie й очищайте кеш у веб-переглядачі, особливо на загальнодоступному комп’ютері.

3. Використовуйте двоетапну автентифікацію, якщо це доступно. Двоетапна перевірка – це додатковий рівень захисту облікового запису, оскільки для входу окрім паролю необхідно ввести ще й код, який надійде у смс повідомленні на прикріплений мобільний номер. Особливістю такого рівню захисту є можливість його налаштування так, що необхідність введення додатковго коду виникає лище при спробі входу до облікового запису з іншого пристрою чи мережі.

4. Регулярно оновлюйте параметри відновлення облікового запису, щоб вони завжди були актуальні. Це допоможе увійти в обліковий запис, якщо Ви втратите до нього доступ. Переконайтеся, що маєте доступ до електронної адреси, вказаної як адреса для відновлення, а відповідь на таємне запитання легко запам'ятати вам, проте важко вгадати іншим.

5. Перевірте безпеку свого облікового запису. Для “GOOGLE” перейдіть на сторінку налаштувань облікового запису й виберіть “Почати” в розділі “Перевірка безпеки”. Далі дотримуйтеся вказівок на екрані. На інших ресурсах шукайте таку інформацію в розділі безпеки.

Якщо підозрюєте, що інший користувач використовує Ваш обліковий запис чи може дізнатися та змінити пароль до нього або ж помітили підозрілу активність, негайно змініть пароль для попередження подальшої експлуатації системи (скриньки, тощо). Зміна повинна проводитись з гарантовано (перевірено) чистої від шкідливого програмного забезпечення операційної системи. Якщо доступ втрачено — пройдіть процедуру відновлення.

6. Систематично перевіряйте наявність вірусів і шкідливих програм. Встановіть надійне антивірусне програмне забезпечення. Зверніть увагу, що далеко не всі антивірусні продукти є надійними й ефективними. Користуйтесь фаєрволами або брандмауерами (спеціальні програми, що дозволяють контролювати мережеві з'єднання).

7. Оновлюйте операційну систему. Оновлення допомагають захистити комп’ютер, закриваючи виявлені прогалини в системі безпеки. В ОС “Windows” увімкніть службу захисту користувачів (UAC), яка допомагає запобігти внесенню небажаних та небезпечних змін вірусами. Користуйтесь Adblock додатками (розширеннями) для браузерів, поштовиків та інших продуктів, які надають можливість блокувати завантаження й відображення різних елементів сторінки: рекламних банерів, рухомих вікон та інших об’єктів. Що найменше активуйте блокування спливаючих елементів у браузері.

8. Не відкривайте повідомлення, які надходять на електронну скриньку від незнайомих відправників або вкладення в повідомленнях, що надійшли з незнайомого джерела. Навіть при отриманні повідомлень з відомих джерел — не спішіть завантажувати та відкривати вкладення, якщо ви їх не очікуєте.

Відділ протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Карпатського управління кіберполіції департаменту кіберполіції Національної поліції України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #електронна пошта #зловмисники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...