• Головна
  • Житлова субсидія: реалії нової системи звернення за державною допомогою
10:32, 18 березня 2016 р.

Житлова субсидія: реалії нової системи звернення за державною допомогою

Торік близько п’яти мільйонів українських сімей змогли скористатися перевагами нової системи звернення за житловими субсидіями та отримати цей вид державної допомоги, істотно зменшивши навантаження на свій сімейний бюджет. Нові умови призначення державної допомоги зробили отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг доступним саме для тих, хто їх потребує.

Різке зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в 2015 році стало причиною того, що Кабінет Міністрів України ініціював низку змін до умов надання субсидій. Зокрема, було спрощено механізм звернення за призначенням субсидій. Відтепер для призначення цього виду допомоги достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати родини.
Також було розширено коло претендентів на житлові субсидії за рахунок тих, хто потребував соціальної допомоги раніше, але не мав права на її отримання відповідно до чинних тоді правил. Зокрема, право на субсидію отримали особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні та уклали договір оренди житла. Окрім того, для призначення субсидії сукупний дохід став обчислюватися виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Серед найважливіших нововведень також варто відзначити такі:

* субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначають на основі середньомісячного сукупного доходу домогосподарств за попередній календарний рік;
* субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначають на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням;
* після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді, без звернень громадян.

Як наслідок змін протягом 2015 року значно зросла кількість домогосподарств, які отримували субсидії. Якщо в грудні 2014 року субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 1,1 млн. домогосподарств, то в грудні 2015-го — вже майже 4,6 млн.

До речі, в мережі інтернет з’явився ресурс, що в доступній формі дає відповіді на ключові питання щодо житлових субсидій. Ресурс створений у рамках проекту Міністерства соціальної політики за підтримки Світового банку та розташований за адресою: subsidiya.segodnya.ua. Зокрема, тут можна знайти відповіді на питання, як та які документи подавати для призначення субсидії, як платити за житлово-комунальні послуги, якщо призначено субсидію, що робити в нестандартних ситуаціях тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #субсидії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...