• Головна
  • Основна причина гормонального збою у жінок
Новини компаній
12:40, 2 березня 2017 р.

Основна причина гормонального збою у жінок

Новини компаній

Синдром полікістозних яєчників є найбільш розповсюдженим мультифакторним ендокринним захворюванням, що проявляється безпліддям, нерегулярним менструальним циклом, порушенням функції яєчників. За даними статистики, цією проблемою страждають 4-10% жінок дітородного віку, а у 15-25% випадків вона викликає безпліддя.

Причинами розвитку даної паталогії є генетичні захворювання, вплив навколишнього середовища, спосіб життя, що й призводить до порушення біосинтезу гормональних залоз: щитовидної залози, гіпофізу, наднирників, гіпоталамусу, яйників.

Зазвичай, при даній патології причинами звернення жінок до гінеколога є такі скарги як:

  • порушення менструального циклу, тривала відсутність менструацій;
  • відсутність овуляції, що призводить до безпліддя;
  • посилений ріст волосся на обличчі та тілі за чоловічим типом
  • вугрові висипи на обличчі та спині
  • ожиріння
  • випадіння волосся на голові.

Але існують інші ознаки захворювання, коли жінка сама не підозрює, що у неї може бути полікистоз яєчників, адже він може проявлятися іншими симптомами. До них належать ризик венозних тромбозів, серцево-судинної паталогії, інфаркт, інсульт, онкопатології, депресивні розлади, які проявляються аж до розгорнутої психіатричної симптоматики. Цікавим є той факт, що кожна п'ята жінка, яка має дану проблему, має досить велику схильність до суїциду.

Синдром полікістозних яєчників супроводжується підвищенням рівня чоловічих гормонів — андрогенів. У свою чергу андрогени діють на центральну нервову систему, регулюючи не тільки нейроендокринну функцію, але і емоційні процеси, а звідси і виникає надмірне оволосіння, підвищення жирності шкіри та утворення вугрів. І це є причиною порушень менструального циклу, безпліддя.

Також це все досить часто проявляється ростом волосся на обличчі, найчастіше формуються «вусики» над верхньою губою, на передній черевній стінці, гомілках та внутрішній поверхні стегон, також посилений ріст волосся на кінцівках. З інших клінічних проявів зустрічається ожиріння.

Діагностика

Щоб діагностувати синдром полікистозних яєчників, даних ультразвукового дослідження органів малого тазу і яєчників буде недостатньо.Для точної постановки діагнозу необхідно пройти гормональне обстеження, а саме:

  • лабораторні ознаки гіперандрогенії — підвищений рівень тестостерону,
  • обов’язкове обстеження на гормон пролактин, що може імітувати це захворювання;
  • дослідження рівня гормонів щитовидної залози;
  • біохімічний аналіз крові (ліпідограма), цукор крові;
  • гормони надниркових залоз.

Лікування

У світі, на жаль, не створено універсального лікарського засобу, який міг би відновити нормальну структуру яєчників. Тому, при лікуванні враховуються репродуктивні плани жінки та прояви самої хвороби. Щоб відновити гормональний стан, зазвичай, призначаються комбіновані оральні контрацептиви з урахуванням аналізу крові на вміст гормонів. Якщо жінка планує вагітність, призначаються препарати, які стимулюють овуляцію. Ефективне лікування допомагає зменшити симптоми і запобігти проблемам зі здоров’ям. Якщо у вас є шкідливі звички, тоді звісно ж слід від них відмовитися. Жінки, які курять, мають більший ризик захворіти на цю патологію. Якщо ж не лікуватися, то в подальшому це може призвести до серйозних проблем із Вашим здоров’ям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківськ #полікистозяєчників #гормональнийзбій
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...