• Головна
  • 6 депутатів Івано-Франківської обласної ради можуть втратити мандати
17:15, 10 березня 2017 р.

6 депутатів Івано-Франківської обласної ради можуть втратити мандати

По 2 кандидати на відкликання мають “Свобода” та “Батьківщина”. Заступниця міністра Насалика та директор Бурштинської ТЕС можуть скласти повноваження. Кандидат на відкликання від “Самопомочі” Сергій Коцюр сам хоче скласти мандат. Але рада за це не голосує.

Якщо депутат місцевої ради пропускає понад половину засідань комісій чи сесій — його можна позбавити мандату. Про це йдеться в Законі України “Про статус депутатів місцевих рад”.

В Івано-Франківській обласній раді, крім депутата, який хоче скласти повноваження, нараховується 6 кандидатів на відкликання із загального складу у 84 депутати. Всі шестеро пропустили понад 50% засідань постійних робочих комісій обласної ради.

Найзатятішим прогульником серед депутатів облради виявився представник “Батьківщини”, директор “ДТЕК Західенерго”, який керує Бурштинською ТЕС, Андрій Шувар. Депутат відвідав лише одне із 8-ми засідань комісії з питань ЖКГ.

rik_vidkl_obl.jpg

rik_vidkl_obl.jpg

Ще один депутат від “Батьківщини” Дмитро Грицюк зі Снятина теж потрапив до кандидатів на відкликання через пропуски засідань комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. До того, як Грицюка обрали до обласної ради — він був депутатом Снятинської районної ради.

Пропустив засідання комісій через відрядження. Але я добре орієнтуюсь в аграрних питаннях і завжди тримаю все на контролі, - зазначив Грицюк, який відмовлятися від мандату не планує.

Зауважимо, що закон не передбачає жодних поважних причин для пропусків засідань. Депутата, в якого не виходить представляти інтереси виборців і брати участь в обговоренні та голосуваннях, можна замінити без перевиборів.

Сергій Коцюр, теж у списку на відкликання. Однопартійка Коцюра по “Об’єднанню “Самопоміч” Марія Ткачук вимагала від нього скласти мандат, оскільки він нібито не може обіймати посаду заступника міського голови Коломиї і бути одночасно депутатом облради. У своїй аргументації Ткачук посилається на рішення суду. Але закон поєднувати мандат депутата і посаду заступника в іншій раді не забороняє. Головне, щоб депутат в одній раді не мав мандату депутата і заступника голови, який входить до виконкому.

Представниця “Самопомочі” хоче зайняти місце Коцюра в раді, оскільки за рейтингом вона наступна.

Депутат, якого позбавляють мандату з однієї причини, як виявилося, став кандидатом на відкликання. Він пропустив понад 80% засідань комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО.

Ситуація склалась таким чином, що я обіймаю посаду заступника міського голови. ТВК уже прийняла рішення про відкликання мене як депутата, однак за таке рішення повинна проголосувати сесія обласної ради. Однак питання на сесію так і не було винесене. Я уже давно готовий скласти повноваження депутата, але рішення сесії нема,- зазначає у коментарі журналісту Громадского руху ЧЕСНО Коцюр.

Ситуацію з відкликанням Сергія Коцюра підтвердив і керівник фракції “Самопомочі” В обласній раді Тарас Виноградник:

На сайті ЦВК, якщо ви подивитесь, Сергія Коцюра уже немає як депутата обласної ради. Є лист від ОВК до голови обласної ради про те, що Сергій Коцюр вже не є депутатом. За ним заходить Марія Ткачук. На жаль, голова обласної ради постійно ігнорує ці листи. На президії обласної ради, яка в нас була 6-го числа (березня - авт.) я підняв це питання для винесення його на порядок денний. Голова обласної ради погодився зі мною і включив його у порядок денний.

Ще один заступник міського голови пропускає засідання постійної робочої комісії. Мова йде про Миколу Вітенка, депутата обласної ради від ВО “Свобода”, який є заступником міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Вітенко пропустив 6 із 8-ми засідань комісії з питань житлово-комунального господарства.

Засідання я пропускав через те, що працюю заступником міського голови Івано-Франківська. Однак, я завжди в курсі подій і моя відсутність на мою роботу депутата не впливає. Я вмію поєднувати обов’язки.

З огляду на те, що Вітенко став кандидатом на відкликання, виходить, що поєднувати обов’язки у нього зовсім не виходить.

Зауважимо, що на однакових посадах перебувають два депутати — Вітенко та Коцюр. Вітенко — заступник міського голови в Івано-Франківську, а Коцюр — у Коломиї. Ініціюють відкликання лише Коцюра. Але закон не забороняє поєднувати в різних радах мандат депутата і посаду заступника.

Однопартієць Вітенка — “свободівець” Богдан Соляник пропустив майже 70% засідань бюджетної комісії. В раді є членом комісії з питань бюджету, 67% засідань якої пропустив. Окрім комісій, Соляник має ще 41% пропусків сесійних засідань ради.

Протягом двох тижнів депутат ігнорував дзвінки журналістів.

Представниця “Солідарності” Галина Карп пропустила понад 50% засідань комісії з питань бюджету. Окрім цього вона прогулює й сесійні засідання. Під час місцевих виборів 2015 рокуКарп очолювала департамент фінансів Івано-Франківської ОДА. У травні минулого року у місцевих ЗМІ поширилась інформація про те, що вона може зайняти посаду заступника голови облради. Проте, цього так і не сталось. Натомість, 22 липня Галину Карп призначили першим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості.

На дзвінки журналістів ЧЕСНО депутатка так і не відповіла.

Депутати місцевих рад, які намагаються поєднати представницький мандат з посадою чиновника, як правило, потрапляють до кандидатів на відкликання. Вони не можуть якісно суміщати посади й роботу в депутатському корпусі. Аналогічна ситуація в депутата облради Київської області Лева Парцхаладзе, який став заступником міністра з питань ЖКГ.

Попри те, що депутати-чиновники не можуть виконувати свої обов’язки належним чином, вони складати мандат не бажають.

Хто став прогульником облради?

Окрім депутатів, які кількістю своїх прогулів ризикують залишитись без мандата є ряд таких, які пропустили від 25 до 50% засідань комісій або сесійних засідань ради. Так уже чинний народний депутат Віктор Шевченко, ще будучи депутатом обласної ради від УКРОПу, прогуляв 3 із 7-ми сесійних засідань.

Ось ті депутати, хто потрапив до лав прогульників.

rik_progull_obl.jpg

rik_progull_obl.jpg

Якби депутат від БПП Юрій Мазур, який працює головою Долинської РДА пропустив хоча б одне засідання, він став би кандидатом на відкликання. У нього рівно 50% прогулів засідань комісій з питань ЖКГ.

У приймальні Мазура в Долинській РДА повідомили, що його не цікавить спілкування з журналістами ЧЕСНО. Виходить з таким графікам у депутата не вистачає часу ані на якісну роботу в облраді, ані на виборців.

Майже аналогічна ситуація з прогулами у представниці “Самопомочі” Оксани Мельниченко. Її не було майже на 50% засідань бюджетної комісії. Депутатка працює першим заступником Державної податкової служби в Косівському районі.

Мені здається, що дані про мої пропуски комісії не відповідають дійсності. Нас в “Самопомочі” також контролюють, тому якщо я пропускала засідання комісії — це було з поважних причин. Я активно працюю як депутат і в тому числі в бюджетній комісії.

Громадський рух ЧЕСНО наголошує, що всі дані отримані від облради офіційно як відповідь на інформаційний запит. Також, якщо звірити протоколи комісії облради з питань бюджету, фінансів та податків, — то дані підтверджуються.

Обраний депутатом обласної ради від партії “Воля” Михайло Якимчук пропустив 41% сесій. У березні минулого року Якимчук вийшов з партії, однак депутатом ради залишився.

Я можу відповісти за кожен свій пропуск. Я був відсутній на чотирьох засіданнях. На першому мене не було через хворобу, відповідну довідку я надавав в обласній раді. Наступне засідання пропустив через відрядження. Іще два засідання пропущені через моє перебування закордоном, на що є відповідні відмітки в закордонному паспорті.

Нагадаємо, що поважних причин для пропуску засідань комісій законодавство не передбачає — робота в комісіях є обов’язком депутата.

Михайло Торб’як — голова комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту, дав коментар стосовно того, що робитимуть з прогульниками та кандидатами на відкликання:

Ми зараз збираємо всю інформацію, плануємо роботу комісії і будемо працювати. Поки що нічого нікому не рекомендувати, бо були свята, була сесія по бюджету, а от зараз будемо планувати роботу комісії і працювати.

Чому в облраді немає опозиції?

Жодна з політичних сил не спромоглася завести більшість до Івано-Франківської облради. Найбільшу довіру від виборців отримала партія БПП, завівши в раду 23 з 84 депутатів. “Батьківщина” та “Свобода”, відповідно, — 18 та 16.

Про коаліційні утворення в обласній раді розповів керівник опозиційної фракції “Самопоміч” Тарас Виноградник:

Коли була створена робоча група по проведенню сесії обласної ради (це був грудень 2015 року), ми як політична сила, запропонували меморандум для підписання усіма політичними силами, в якому ми мали визначити пріоритетні засади роботи обласної ради. Не говорячи про посади… На жаль, цю пропозицію було відхилено. наступний крок, який ми побачили - як формувалось керівництво обласної ради. наша політична сила не голосувала за це керівництво. Можу зробити висновок, що домовленості про співпрацю були.

Мова йде про те, що на першій сесії головою обласної ради обрали “свободівця” Олександра Сича, не висунувши інших кандидатур. А заступниками були обрані Василь Гладій від “Батьківщини” та Ольга Галабала від “Волі”, а бюджетну комісію очолив представник УКРОПу Микола Палійчук. Цікавим є той факт, що заступниками не були обрані представники БПП “Солідарність”, які здобули найбільшу кількість мандатів.

Уже в березні 2016 року ситуація кардинально змінилась - рада достроково припинила повноваження Галабали як заступника голови. Основна причина - висловлювання Галабали в сторону своїх колег та критика депутатів. Фракція “Волі” перейшла в опозицію, а на місце заступника був обраний представник від БПП — Сергій Басараб. Таким чином, можна простежити, що будь які коаліційні домовленості в обласній раді є нетривалими і нестійкими. Фактично, коаліції, як такої, не існує.

За рік рада засідала 12 разів, розглянула 401 питання. Якщо припустити, що в середньому сесія тривала 6 годин, то виходить, що на одне питання депутати виділяють лише 10 хв.

З огляду на те, що в облраді електронна система для поіменного голосування з’явилася лише восени 2016 року, за рік вкрай важко проаналізувати голосування депутатів, щоб виявити рівень опозиційності фракцій.

Нагадаємо, що УКРОП має 12 депутатів, “Самопоміч” — 8, а “Воля” — 7.

Хто може замінити прогульників у раді?

Депутата від БПП Галину Карп в обласній раді може замінити екс-очільник Богородчанської РДА та нинішній заступник голови ОДА Ярослав Паранюк.

У “Батьківщині” на місця в облраді замість Андрія Шувара та Дмитра Грицюка претендує лікар Косівської ЦРЛ - Ігор Яремин та головний лікар Коломийської інфекційної лікарні Володимир Кифорук, які ідуть наступними у партійному рейтингу.

Ротація у “Свободі” може відбутись на користь викладача ПНУ ім. Василя Стефаника Наталії Щербій та підприємця з Коломийщини Юрія Дяківа, які можуть замінити Миколу Вітенка таБогдана Соляника у разі їх відкликання.

Представник “Самопомочі” Сергій Коцюр, який уже не претендує на місце в раді та чекає належного рішення її сесії стосовно свого відкликання, поступиться місцем Марії Ткачук. Проект рішення винесений на наступну сесію.

Читайте також: Активісти визначили перелік прогульників Верховної Ради (ІНФОРГАФІКА).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #чесно #облрада #аналіз.
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...