• Головна
  • В 10% криниць на Прикарпатті питна вода не відповідає санітарно-гігієнічним нормам
12:00, 20 квітня 2017 р.

В 10% криниць на Прикарпатті питна вода не відповідає санітарно-гігієнічним нормам

Такі висновки зробила ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України», перевіривши воду в 577 колодязях області.

На виконання Постанови головного державного санітарного лікаря України від 17.05.10 р. №16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей»  спеціалістами ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України»  обстежено 577 індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітьми віком до 3-х років, проведено 577 досліджень за санітарно-хімічними показниками, з них 62 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 10,8%. Вміст нітратів виявлено у 62 пробах. За бактеріологічними показниками досліджено 39 проби, з них — 15 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 38,5%.
Фахівцями лабораторій обстежено 7 громадських каптажів, за санітарно-хімічними показниками  досліджено 8 проб, із  них в 2 пробах виявлено перевищення за вмістом нітратів, що становить 25,0%. За  бактеріологічними  показниками  досліджено 8 проб, із  них в 2 пробах виявлено перевищення за вмістом нітратів, що становить 25,0%.
Із громадських колодязів досліджено 42 проби за санітарно-хімічними показниками, з них 3 не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 7,14%. Вміст нітратів виявлено в 1 пробі. За бактеріологічними показниками досліджено 44 проби, з них — 12 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 27,3%.
З метою посилення епідеміологічного нагляду та попередження захворювання на метгемоглобінемію направлено рекомендовані листи головам сільських рад та мешканцям, в криницях яких було виявлено перевищення вмісту нітратів в питній воді. У вищезазначених листах повідомлено про необхідність проведення очистки та знезараження колодязів.
Постійно проводиться роз’яснювальна робота з батьками дітей віком до 3-х років, в криницях яких було виявлено нестандартні зразки води за санітарно–хімічними показниками (підвищений вміст нітратів). Використання такої води є неприпустимим для приготування дитячого харчування,  необхідно проводити чистки і знезараження індивідуальних криниць та повторні лабораторні дослідження питної води.
Фахівці лабораторного центру вкотре нагадують, що основними заходами з профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років є використання для приготування їжі та питних цілей  води  гарантованої якості, а саме — бутильованої води.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #вода #колодязь #пробиводи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...