Реклама
14:56, 27 травня 2017 р.

Що таке брекети?

Реклама

Через страх «зіпсувати посмішку» у багатьох пацієнтів виникає упередження проти брекетів. Але насправді посмішку псує дефект фронтальних зубів, який і виправляють брекет-системи. Більш того, сучасні конструкції дуже витончені, а деякі з них практично невидимі.

Що таке брекети, і як вони працюють?

Брекет-системи - це незнімні конструкції, які вирівнюють положення зубів. Вони прикріплюються до поверхні зубних коронок і впливають на них кожна дужка за своєю програмою. Програма заснована на «пам'яті форми», яку має дуга, до якої і кріпляться дужки. Це поворотна сила, яка спрямовує дугу в початкове положення. Саме дане ще одне вплив і вирівнює поволі нерівні зуби. Адже вони тільки здаються нерухомими, а насправді, якщо до них прикласти постійну, цілеспрямоване зусилля, то вони починають непомітно нахилятися і обертатися навколо своєї осі. Крім того, їх можна увігнати в кістку або, навпаки, витягнути.

Як встановлюються і знімаються брекети?

У «DDclinic» Київ встановлюють вузькі фахівці - ортодонти. Система наклеюється за один сеанс клеєм-бондом, а потім періодично коригується відповідно до кута, заданим для кожного зуба, з почергової заміною дуг. Дискомфорт при вирівнюванні зубів не відчувається, оскільки дуга впливає на них поволі. Дикція також не змінюється. Під час гігієнічних процедур нічого нового не відчувається. На таке вирівнювання потрібно максимум вісімнадцять місяців. І все ж короткострокове звикання до скоб потрібно - на самому початку вони можуть створювати неприємними відчуттями. Знімається брекет-система дуже просто, спеціальними щипцями. Процедура, хоч і малоприємна, але абсолютно безболісна. Залишки клею сошліфовивать, і зубні коронки знаходять колишній, природний вигляд.

Типи брекетів?

За типом матеріалу розрізняють наступні групи конструкцій:

• Металеві брекети. Це традиційні апарати, все елементи яких виконані з біоінертності металу. Вони як і раніше найпопулярніші, як у пацієнтів, так і у лікарів, оскільки мають привабливу ціну, широкий конструктивний вибір і володіють мінімальним тертям, а, значить, забезпечують якнайшвидше лікування. Єдиний їхній недолік - помітність.

• Пластмасові брекет-системи. Вони використовуються рідко.

• Композитні. Це комбінація пластика і металу,

• Керамічні конструкції. Вони в свою чергу поділяються на полікристалічні (непрозорі білі) і монокристалічні (сапфірові), самі непомітні, але і найдорожчі. До того ж лікування з їхньою допомогою триває довше, а демонтаж - складніше.

За способом кріплення скоб на зубної коронки розрізняють:

• Вестибулярні конструкції. Закріплюються на видимій стороні коронки; прості в установці і обслуговуванні, забезпечують швидке лікування, недорогі і не порушують дикцію. І при цьому вони видно при усмішці і можуть викликати подразнення слизової.

• Лінгвальні системи. Фіксуються на невидимій стороні коронки і тому абсолютно невидимі, але в той же час недешеві і забезпечують більш тривале лікування. До того ж на початку можуть впливати на дикцію, викликати роздратування мови і ускладнювати гігієнічний догляд.

За конструктивними особливостями розрізняють:

• Лігатурні брекет-системи, коли дуга пов'язана зі скобами за допомогою еластичних лігатур. Це універсальні і недорогі системи, що вимагають, однак, щомісячної заміни.

• безлігатурні системи, коли кожна дужка має вбудований замок, який виконує функцію лігатури, але не втрачає пружності. Вони не потребують частого обслуговування, і лікування з їх допомогою відбувається швидше в порівнянні з лігатурними системами. Правда, і коштують вони дорожче класики.

Вибір того чи іншого типу визначається не тільки за бажанням пацієнта, а й виходячи з його клінічної ситуації, за рекомендацією лікаря.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...