• Головна
  • 7 корисних звичок, які з’являються завдяки читанню книг
07:20, 29 листопада 2017 р.

7 корисних звичок, які з’являються завдяки читанню книг

Кожен з нас проживає тільки одне життя, але книги дозволяють знайти мудрість тисячі людей. Коли автор пише, переписує і редагує, він перетворює свої слова в кращу версію себе. Читаючи, ви як би проводите час з розумною людиною в медитативному стані.

7 корисних звичок, які з’являються завдяки читанню книг, фото-1

Як і будь-яка інша технологія, книги, прочитані без мети, не дають нічого. Але, якщо навчитися правильно оцінювати, вибирати і купувати літературу, то читання може розвинути безцінні звички.

1. Ви станете розумнішими без всяких чарівних таблеток

Книги – найкраща заміна ноотропам– лікам, призначених стимулювати розумову діяльність, покращувати пам’ять і збільшувати здатність до навчання. Якщо ноотропи з часом перестають мати якийсь ефект, то читання постійно покращує ваш розум. До того ж всі побічні ефекти читання давним-давно відомі, чого про таблетки точно не скажеш.

2. Ви будете постійно оновлювати свої знання

Більшість книг пишеться тоді, коли автор перебуває в стані потоку. Письменник передає свою мудрість майже без домішок его. Коли читач пробирається крізь ці слова і входить в власний стан потоку, то відбувається магія.

Почитавши достатню кількість часу, ви відчуєте, ніби ваш розум став модернізований. Після такого оновлення вам буде простіше проявити себе в розмові, а ще ви пройдете навички письма.

3. Ви навчитеся перебувати на самоті

Читаючи книги, роблячи паузи для роздумів і постійно себе покращуючи, ми здатні розвинути звичку спокійно сидіти в кімнаті наодинці. Так, можна побороти одну з головних проблем людства, про яку говорив французький математик Блез Паскаль: «Всі нещастя людей відбуваються тільки від того, що вони не вміють спокійно сидіти в своїй кімнаті».

4. Ви звикнете переймати досвід безпосередньо

Жага мудрості – єдине бажання, яке можна без проблем задовольнити, не ризикуючи надмірно захопитися. Прочитавши достатньо, ми заряджаємося хорошими ідеями і хоробрістю, тому готові досліджувати світ.

Коли ми підживлюємося чиєюсь мудрістю, то раді відправитися в подорож разом з героями книги. Це означає, що ми гарантовано отримуємо безпосередній досвід в реальному світі.

5. Ви навчитеся медитувати

Чим більше ми читаємо і проводимо часу з книгами, тим більше накопичуємо концентрації і тим більше хочемо практикувати усвідомленість і медитацію. Завдяки читанню, ми стаємо спокійнішими і терплячішими, вчимося зосереджуватися на одній-єдиній речі на довгий проміжок часу.

6. Ви зрозумієте переваги стратегічної ізоляції

«Нам потрібно відчуження, щоб не зійти з розуму в цій культурі», – сказав американський письменник Теренс Кемп Маккенна. Читання – одна з найновіших прийнятних для суспільства причин перебувати на самоті.

Якщо ви хочете, щоб ті, які вас оточують ще й поважали, то немає кращого варіанта стратегічної ізоляції, ніж книги. Вони рятують від натовпу.

7. Ви звикнете говорити правду

Я спокійний, звичайно, що своє письменницьке завдання я виконаю при будь-яких обставинах, а з могили – ще успішніше і незаперечніше, ніж живий. Нікому не перегородити шляхів правди, і за її рух я готовий прийняти і смерть. Але, можливо, багато уроків навчать нас нарешті не зупиняти перо письменника за життя? Це ще ні разу не прикрасило нашої історії.

Олександр Солженіцин, письменник

Є безліч людей, які ненавидять думати. Коли вони чують щось розумне, то реагують як звірі. Багато терпіти не можуть, коли хтось намагається докопатися до правди і зрозуміти, як влаштований наш світ. А найголовніші секрети, як зазначив американський філософ Лео Штраус, часто приховані саме в книгах.

Більшість творчих людей знає це і впевнені, що єдиний спосіб донести істину – це книга або притча. Протягом всієї історії ті, хто змушував думати інших, зазвичай були козлами відпущення, виганяли з товариства або навіть представлялися породженнями пекла. Книги дають можливість все це перенести і, незважаючи ні на що, поширити свої ідеї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...