В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО

9 грудня у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного нагороджено переможців конкурсу фотографій пам’яток культурної спадщини для Вікіпедії під назвою «Вікі любить пам’ятки» й відкрилася виставка найкращих робіт.

В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-1

Міжнародний проект «Вікі любить пам’ятки» спрямований на створення повної ілюстрованої інформаційної бази про культурний спадок світу; зібрані фотографії будуть використані у Вікіпедії. У 2017 році конкурс відбувся у понад 50 країнах.

В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-2

В українській частині конкурсу було завантажено понад 37 тисяч фотографій — найбільше з усіх країн-учасниць. Подано фото більше 16 тисяч об’єктів культурної спадщини, понад 2500 пам’яток було сфотографовано вперше. Участь у конкурсі взяли 410 авторів, шестеро з них є одними з 15-ти найактивніших завантажувачів фото у світі.

В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-3

У межах проекту були нагороджені автори найкращих фотографій та автори, що сфотографували найбільшу кількість об’єктів, загалом та за областями. Найкращі світлини (за місцями) наводяться нижче.

В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-4

Для довідки:

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах. За цей час було зібрано майже 2 мільйони зображень. В Україні цього року проводився шостий раз.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-5 В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-6 В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-7 В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-8 В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-9 В мережі з'явилися найкращі світлини пам'яток культури України 2017. ФОТО, фото-10

Читайте також: Галичина 1920-хх років в об’єктиві невідомого фотографа

Івано-Франківськ Івано-Франківськіновини культура фото Україна пам'ятки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі