Потьмянілі циферблати, металеві шестерні, іржаві ключі, а поруч з ними – комахи, рептилії та кольорові самоцвіти. Все це можна зустріти в роботах мешканця Івано-Франківська Олега Гроссу.
Колишній військовий, за освітою – авіатор, у вільний від роботи охоронця час створює дивовижні картини. Вони складаються з безлічі деталей, які можна роздивлятися годинами, пише Оgogo.if.ua.
Олег Гроссу розповідає, що з дитинства йому подобалося малювати. Не так давно разом з дружиною, яка займається декупажем, захопився рукоділлям. А кілька місяців тому відкрив для себе стиль стімпанк. На це слово випадково натрапив у Інтернеті.
Стімпанк (від англійського “steam” – “пара” та “punk” – “протест”) – напрям у науковій фантастиці про світ, в якому панують парові машини. Цю естетику використовують у коміксах, літературі, фільмах. Зображають фантастичні механізми, зроблені з клепаного металу та мідних труб.
На одну роботу, в середньому, чоловік витрачає два-три дні. За його словами, це заняття суттєво знімає стрес. Деталі часто купує на «П’яному базарі» або отримує від друзів. У його руках старі речі отримують нове життя.
Наприклад, в одному з експериментів упаковка від дезодоранту та сантехнічний кран перетворилися на підводний човен у стилі стімпанк. Проте найбільше панові Олегові подобається використовувати старі термометри та годинники.
З допомогою спеціальних технологій пластикові та гумові деталі він також перетворює на металеві. Використовує акрилові фарби, які імітують бронзу, мідь, золото. А фактура іржі виходить завдяки застосуванню дитячої присипки.
Елементи в композиціях поєднані не просто так – кожна щось символізує. Приміром, у роботі «У кожного є вихід» можна побачити замок, три ключі і серце. А на картині «Все про освіту» про історичний розвиток розповідають різні засоби для навчання такі, як пера та авторучки.
Олег Гроссу мріє зустрітися людей, які цікавляться цією справою. А також тих, хто міг би оцінити його картини.