Навчити енергонезалежності: міжнародний телеканал висвітлює роботу франківського університету. ФОТО

Кореспондент телеканалу AlJazeera Хатем Кхандір знімає програму про енергетичну безпеку України. В контексті теми представлений Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

Кореспондент висвітлює його роль урозвитку енергетики України та світу, повідомив КУРСу проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш.

"Вчити і досліджувати, досліджувати і вчити", – коротко сформулював місію вишу, що її озвучив міжнародному телеканалу, Максим Карпаш.

Як прикладвін навів роботу науковців університету, які уклали карту сонячної інсоляції Прикарпаття. На її основі вчені дали рекомендації з приводу відновних джерел енергії загалом для області та для конкретних ОТГ.

Хатем Кхандір, пояснив проректор, – аспірант університету нафти і газу, майбутній кандидат економічних наук. Сам з Алжиру, працює на телестудії AlJazeeraу Катарі.

Кхандір записав інтерв’ю з ректором ІФНТУНГ Євстахієм Крижанівським, проректором Максимом Карпашем, а також відзняв матеріал у містечку "Нова енергія". Ректор вишу прокоментував загальну ситуацію в країні та перспективи енергонезалежності.

У науковому містечку "Нова енергія" кореспондента зацікавив досвід освіти для дітей задля зміни енергетичної ситуації в державі. Мова про зміни поведінкових моделей людей в Україні реалізується досвід країн Європи, коли екологічна свідомість молодих людей та їхній запит на нові моделі поведінки перевертає політичну та економічну ситуацію в країні загалом.

"Їм цікаво, як така енергозалежна країна як мимогла відмовитись від викопних видів палива та перейти на відновлювальні джерела енергії", – пояснив Карпаш.

За його словами, Івано-Франківський університет нафти і газу в цьому сенсі має успішний досвід.

"Ми на комуналку витрачаємо чи не найменше серед українських вишів", – стверджує проректор.

Навчити енергонезалежності: міжнародний телеканал висвітлює роботу франківського університету. ФОТО, фото-1 Навчити енергонезалежності: міжнародний телеканал висвітлює роботу франківського університету. ФОТО, фото-2 Навчити енергонезалежності: міжнародний телеканал висвітлює роботу франківського університету. ФОТО, фото-3

Читайте також:

Міністр із Прикарпаття хоче здати футбольним уболівальникам свою елітну квартиру за гривню

Ізраїльські перспективи франківської медицини. ВІДЕО

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська університет енергія телеканал сюжет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати