![](https://s.0342.ua/section/logo/upload/pers/34/logo.png?20240727)
17:44, 18 липня 2019 р.
Надійне джерело
Прикарпатський водолій із 900-літньою історією. ФОТОФАКТ
Унікальний експонат у франківському краєзнавчому музеї часто викликає питання. Фахівці відповідають.
Надзвичайно цікавим та неординарним експонатом, що зберігається у Івано-Франківському краєзнавчому музеї є бронзовий водолій ХІІ століття, розповідають у Івано-Франківському краєзнавчому музеї.
Багато століть історія зберігала для нащадків цю цікаву знахідку. Водолія виявили у 1958 році в урочищі Вікторівка на околиці села Сапогів, Галицького району.
![Прикарпатський водолій із 900-літньою історією. ФОТОФАКТ, фото-1 Прикарпатський водолій із 900-літньою історією. ФОТОФАКТ, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Історія акваманілу сягає далеких княжих часів. Саме у середньовіччі водолії у вигляді фантастичних істот – грифонів, кентаврів, драконів а також у вигляді кінних рицарів, людських голів, левів, турів були поширені при князівських дворах. На званих банкетах вони були невід’ємним атрибутом і використовувалися як практична річ для омивання рук, а також були розкішною декорацією столу.
Крім того водолії використовувалися під час церковних богослужінь, для зберігання ефірних олій, свяченої води. Деякі дослідники вважають, що вони могли виконувати функції світильників.
Читайте також:
На Прикарпатті знайшли жіночий скелет із чорними візерунками. ФОТОФАКТ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
Затишшя перед бурею: тимчасове зниження попиту на працівників у Польщі перед осіннім ажіотажем
Новини компаній
15:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:13, Вчора
18:13, Вчора
18:13, Вчора
18:13, Вчора
live comments feed...