• Головна
  • Архітектурні скарби Прикарпаття. Єдина в Україні доменна піч в урочищі «Ангелів»
19:20, 26 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Архітектурні скарби Прикарпаття. Єдина в Україні доменна піч в урочищі «Ангелів»

Архітектурні скарби Прикарпаття. Єдина в Україні доменна піч в урочищі «Ангелів»

Ангелівська домниця – найстаріша на території України доменна піч з тих, що збереглися, є пам’яткою архітектури національного значення.

Розташована доменна піч в мальовничому урочищі Ангелів між селами Ясень і Гриньків на Рожнятівщині. Ангелівська домна належить до унікальних зразків промислової архітектури початку ХІХ століття. Вона – єдина, яку потенційно можна реставрувати, облаштувавши навколо неї справжній промисловий музей, повідомляє Правда.іф з посиланням на Фейсбук-сторінку АгоВ.

Висота домни – 16 м, стіни сягають місцями понад 3 м. Будівництво печі було розпочато 1810 року за сприяння греко-католицького митрополита Антіна Ангеловича. Поселення, що виникло тут, отримало назву Ангелів.

На спорудженні об’єктів мануфактури й поселення працювали місцеві майстри-бойки. Мануфактура в Ангелові була типовим промисловим підприємством свого часу. Домна працювала лише до 1818 року, потім була закрита.

Дослідники називають різні причини: погана якість місцевої залізної руди, судовий процес між митрополитом Ангеловичем і управителем Гекером та інші.

Під час Першої світової війни артилерія російської армії генерала Брусилова майже зруйнувала комплекс. Вціліла лише споруда доменної печі. Наразі вона потроху руйнується, адже не має належного догляду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикарпаття #домна #піч #Ангелівська домниця #урочище «Ангелів»
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Рубрика присвячена історії Прикарпаття, звичаям, старожитностям краю, віховим подіям, що відбувалися протягом багатовікової історії Франківщини, формування етоносу та культурної спадщини
live comments feed...