07:50, 16 липня 2019 р.
Надійне джерело
Гора Вухатий камінь – улюбленець туристів
Гора розташована у Верховинському районі Івано-Франківської області, в межах Карпатського національного природного парку і охороняється державою. Її висота 1864 м. Через вершину проходить стежка з Дземброні на головний хребет Чорногори. Вухатий Камінь – улюбленець туристів.
Лежить у південно-східній частині Чорногори, на одному з відногів гори Смотрич, яка простягається на північ і спускається в долину села Дземброні. На вершині Вухатого Каменя та її схилах є чудернацької форми скелі, які в народі називаються «церквами». Через вершину проходить стежка з Дземброні на головний хребет Чорногори.
На південному заході від Вухатого Каменя — вершина Смотрича, на північному сході (в котловині) — Дзембронські водоспади.
Через гору проходить маршрут із Дземброні на вершину Чорногірського хребта. Також є можливість оглянути побувавши тут й гору Смотрич, яка розташована у напрямку на південний захід від Вухатого Каменя та окрасу краю – Дзембронські водоспади, які знаходяться в котловині у напрямку на схід.
Читайте також: Дземброня — найвисокогірніше село в Карпатах
Особливою популярністю користуються скелі Вухатого Каменю, адже вони створюють унікальну та неповторну атмосферу на самій горі. Такого Ви не зустрінете більше ніде! З цих скельних виходів відкривається чудовий панорамний вид на увесь хребет – від побаченого мліє серце та сміється душа! Підкорення вершини справді варто здійснити заради того, щоб побачити на власні очі величні розсипи камінних брил різних розмірів та форм. Хто й для чого їх сюди помістив? Відповідь на це запитання знає лише сама природа!
Камені покриті мохами та лишайниками. Цікаво, що вдивляючись в чудернацькі камінні фігури, кожен бачить щось своє! Комусь здається, що перед ним людська постать, а комусь видається, що брила схожа на авто. Однак, найчастіше брили асоціюються з людським органом слуху – вухом, тому, мабуть, й гора здобула в народі таку назву.
Легенди про Вухатий камінь
Чорногірський хребет розташований у північно-східній частині 700-кілометрового Карпатського лука, в географічному центрі Європи. Чорна гора, або Піп-Іван (2 028 м), разом з вершинами Смотричем (1894 м) і Вухатим Каменем (1 820 м) становлять у гуцульській традиції первісну, «правдиву» Чорногору, назва якої поширилась на весь хребет. За формою Смотрич і Вухатий Камінь утворюють підкову, спрямовану на північний схід.
За давньою народною традицією, із Дземброні до Смотрича і Вухатого Каменя (інша народна назва — Панське) через полонину «Стая» веде Чорна дорога. За ними пологий верх хребта у вигляді гігантського плато аж до Чорної гори і полонини «Бальцатул» називають Поганим місцем (поганським, язичницьким), де в каменях є закляті духи, що викликають часті бурі. Наведені окремі легенди і мікротопоніми вказують на культовий характер Чорногори загалом, а Смотрича, Вухатого Каменя і Чорної гори зокрема.
Самий вигляд Смотрича і Вухатого Каменя свідчить про те, що ці гори стали священними не випадково. В Карпатах більше немає такого місця, де б по всій підковоподібній дузі двох гір були розкидані скельні останці дивовижних форм. Природні особливості цих гір ідеально підходять під визначення поняття так званої бугади, «Під бугадами розуміють гори, скали і навіть лежачі на місцевості великі камені, як правило, з рогатими виступами (Вухатий Камінь, Смотрич — М. К., Б. Т.), що й було основою сприймати їх як зооморфні, бикоподібні божества чи тотеми». Гігантський скельний комплекс Смотрича і Вухатого Каменя, що нагадує підкову, трон, голову рогатого бика, вражає людей ХХI століття масштабом, величчю священного місця, містерією народження нового дня.
Як дістатися
Це одне з найпопулярніших місць серед туристів. Як правило, маршрут починається в селі Дземброня Верховинського району і проходить крізь густий хвойний ліс і мальовничі Дзембронські водоспади. Висота найбільшого з них сягає десяти метрів. Вершина гори Вухатий Камінь відкриває панораму на Чорногорський гірський масив і долини у його схилів. Тут сповна можна насолодитися неповторною природою українських Карпат.
Дістатися до гори можна наступним чином:
- з Чорногірського хребта
- з самого села Дземброня.
Цікаво, що саме сходження займе орієнтовно три переходи по 45 хв. Варто також пам'ятати про те, що у цих місцях розташовані Дзембронські водоспади, які, за можливістю, теж можна відвідати, адже вони – унікальне явище гірського краю.
Вухатий Камінь у Карпатах з висоти пташиного польоту.
Читайте також: 10 найвищих вершин Українських Карпат
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...