Всі, хто любить відпочинок в Карпатах, звичайно в захваті від карпатських краєвидів. Але, на жаль, ми дуже мало знаємо про ці величні гори. Пропонуємо вам невелику інформацію про 10 найвищих вершин Українських Карпат.

1. Говерла (2061 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Найвища вершина України. Назва походить з угорської мови, та означає «засніжена вершина». Гора є частиною хребта Чорногора. Сходження на Говерлу сьогодні вкрай популярне. Настільки популярне, що постало питання про засміченість схилів вершини. Найбільш відомий маршрут сходження на Говерлу починається від Бази «Заросляк», від якої до вершини відстань від3,7 до 4,5 км, залежно від обраного маршруту. На вершині Говерли є стела висотою 5 метрів. Біля неї розташовані символи України: жовто-блакитний прапор та Тризуб.

2. Бребенескул (2035 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Друга вершина України також є частиною Чорногірського хребта. Куполоподібна гора розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, неподалік від села Бистрець, що у Верховинському районі Івано-Франківської області. На схилі гори знаходиться найвисокогірніше озеро нашої країни, яке також називається Бребенескул. 

3. Піп Іван Чорногірський (2028 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Ця гора також знаходиться на Чорногорському хребті. Назва гори походить від скелі на її вершині, що нагадувала священника в рясі. На жаль тепер цієї скелі немає. Є лише купа каміння. Тому перевірити це не можливо. На горі знаходиться найвища в Україні будівля – залишки метеорологічно-астрономічної обсерваторії, яку тут облаштували поляки в далекому 1938 році. Сьогодні ці залишки є відвідуваним туристами об’єктом, та називаються «Білий слон». Найкраще починати сходження на Піп Іван Чорногірський від села Дземброня у Верховинському районі.

4. Петрос (2020 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Ще одна вершина Чорногірського хребта має назву Петрос. Ця назва прийшла з румунської мови, та означає «камінь». Західний і південно-західний схили круті з численним розсипаним камінням , північний та північно-східний — урвисті, зі скельними виступами. Петрос є горою, яку постійно відвідують туристи. Як правило сходження на Петрос починаються від закарпатського села Кваси, що у Рахівському районі. 

5. Гутин Томнатик (2016 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
П’ята за висотою гора Українських Карпат має назву Гутин Томнатик. Вона також знаходиться на хребті Чорногора. Її назва перекладається з давньої дакійської мови, як «сивий верх». На її північно-східному схилі, між нею та горою Бребенескул, на висоті 1801 метр над рівнем моря розташувалось вже згадуване вище озеро Бребенескул. На горі росте дуже багато реліктових видів рослин. 

6. Ребра (2001 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
В центральній частині хребта Чорногора знаходиться гора Ребра. Навколо неї з усіх сторін знаходяться такі гори, як Туркул, Бребенескул та Гутин Томнатик. Південні схили Ребри досить пологі. Північні та північно-східні схили спадають крутими скелястими урвищами, від яких, напевно, і походить назва гори. На захід від вершини є декілька невеликих високогірних озер. 

7. Менчул (1998 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Гора є частиною Чорногірського хребта, та розташована між горами Бребенескул та Дземброня. Назва Менчул походить з румунської (munteul ), та означає «гора». Найближчими до гори населеними пунктами є села Бистрець та Дземброня Верховинського району Івано-Франківської області. До речі, оскільки горі не вистачає 2 метрів до того, щоб стати двотисячником, волонтери Івано-Франківщини хочуть зробити штучний насип висотою 2,5 метра. 

8. Піп Іван Мармароський (1936 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Це єдина гора з десятки найвищих вершин Українських Карпат, яка не є частиною Чорногорського хребта. Піп Іван Мармароський знаходиться в так званих Гуцульських Альпах – мальовничих горах біля румунського кордону. Ці гори часом називають Марамарошем. Власне і назва походить від них. 

9. Туркул (1933 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Гора з трикутною вершиною та східцеподібними схилами знаходиться на Чорногорі. Назва гори походить, можливо, від давньої карпатської назви сніжного бика. Вона є популярним туристичним об’єктом. Саме тут, біля Туркула знаходиться озеро Несамовите, біля якого проходять майже всі туристичні маршрути по Чорногорському хребту. 

10. Брескул (1882 м)


10 найвищих вершин Українських Карпат
Брескул – найближча сусідка найвищої вершини країни Говерли. Вона розташована між Говерлою та Пожижевською. Її назва має невідоме походження. Хоча є версія, що назва гори походить від дакійського слова, що означає спухати. Саме вигляд пухлини має вершина цієї гори. На її схилах знаходиться одноіменне озеро.