22:09, 19 серпня 2019 р.
Надійне джерело
Гуцулка Ксеня. Блискуча сучасна стилізація духу Карпарт в україніському кіно та театрі
Прем'єри однойменних мюзиклів "Гуцулка Ксеня" Івано-Франківського драмтеатру та кінокомедії - мюзиклу «Гуцулка Ксеня» стали справжніми подіями в культурному житті прикарпатців.
То що можна сказати про ці сучасні втілення автентичного народного фольклору. Які творчі рішення та мистецькі інновації застосували автори в цих яскравих творах.
Мюзикл «Гуцулка Ксеня» Івано-Франківського драмтеатру
Мюзикл «Гуцулка Ксеня» – це поєднання сучасних технологій з українською автентикою. Музика з оперети Ярослава Барнича набуде у цій постановці нового звучання завдяки сучасному аранжуванню, яке створив головний диригент Франківського драмтеатру Богдан Ткачук.
Над пластичним рішення працював головний балетмейстер театру Дмитро Лека. Усі танцювальні номери побудовані на елементах сучасної хореографії, зберігаючи при цьому автентичний український лейтмотив. Художник-постановник Олеся Головач створила яскраві декорації та костюми, серед яких глядачі також побачать унікальну колекцію гуцульських гунь Руслани Гончарук.
За сюжетом, до Ворохти зі США прибувають українські емігранти, щоб знайти молодому хлопцеві наречену в Карпатах. Батько заповідав йому мільйон доларів, але за умови, якщо він знайде на історичній батьківщині «свідому українку» і одружиться з нею.
Читайте також: Як танго підкорило Галичину
Композитор Ярослав Барнич увійшов в історію української музики як основоположник модерної української оперети. Його називали «українським Лєгаром». Це був композитор європейської школи і стилю.
Виконавицею головною ролі у мюзиклі стала молода актриса Валерія Мочарська.
Режисер Ростислав Держипільський побачив Валерію на Всеукраїнському конкурсі молодих акторів імені Оксани Затварської, де вона отримала Гран-Прі. Юна акторка й подумати не могла, що ця участь принесла не лише перемогу, а й куди більшу нагороду – головну роль у виставі видатного українського режисера на великій сцені Франківського драмтеатру.
Елементом сценічного рішення стало лазерне шоу від команди “Show Service”.
Кіно «Гуцулка Ксеня»
Кіно «Гуцулка Ксеня» — це красиві Карпати, елегантний гумор, трохи детективу і неочікувані сюжетні розв’язки. Хоча фабула досить проста: з Америки до Ворохти прибуває група американців із важливою місією — знайти наречену для молодого Яро, який отримає за батьковим заповітом мільйон долярів, якщо одружиться зі свідомою українкою. Утім старші гості зі США, виявляється, — вихідці з українського Прикарпаття; а легенди оживають не лише через людські перекази. Та й меркантильні інтереси в людей часом бувають не з бажання власного збагачення, а щоб допомогти іншим.
Читайте також: «Справжній шедевр» та «естетичний оргазм»: враження глядачів про «Гуцулку Ксеню»
У центрі комедії – молодий хлопець Яро, який живе в Америці. Однак парубок змушений повернутись до України, адже його батько перед смертю заповів 1 мільйон доларів. Та отримати немалу суму парубок зможе тільки після одруження зі свідомою українкою. Знайти наречену хлопець вирішує у колоритній Ворохті.
Яскрава комедія наче знята не в Україні. Це відзначили й користувачі мережі після перегляду першого офіційного трейлеру до фільму “Гуцулка Ксеня”. Все тому, що над кінострічкою працювала міжнародна акторська команда: Варвара Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів’є Бонжур (Бельгія), Ігор Цішкевич (США), Олег Стефан (Україна), Катерина Молчанова (Україна), фрік-кабаре “Dakh Daughters”. Велику лепту у створення комедії вніс і популярний гурт “ДахаБраха”.
Гуцулка Ксеня (Варвара Лущик) і Яро (Максим Лозинський).
«Ми довго готувались, записували музику, вчилися танцювати, співати, ходити, грати на музичних інструментах. Команда працювала майже цілодобово. У нас був справжній раритет — запис оперети «Гуцулка Ксеня» 1956 року, яку поставив Ярослав Барнич. Cтилістично ми надихалися саме цим твором: його дівчата-офіціантки з «Оселі Говерля» нагадували справжніх парижанок, і ми в свою чергу хотіли показати Україну з абсолютно іншого боку, відтворити її багату культуру минулого», — каже режисерка Олена Дем’яненко про комедію-мюзикл «Гуцулка Ксеня», яка нещодавно вийшла в український прокат. Робота над стрічкою тривала понад два роки.
Ігор Цішкевич — дядько Майкл.
Особливого шарму «Гуцулці Ксені» надає гурт Dakh Daughters, який у музичному середовищі називають фрік-кабаре, що виконує етнічну музику. «Для нас це був насамперед колосальний досвід дисципліни у формі кіно, інколи було доволі непросто, адже ми звикли писати музику в надзвичайних творчих проявах, проте ми дуже раді, що саме Dakh Daughters відповідали за музичне оформлення фільму», — каже учасниця гурту Соломія Мельник.
Читати також: Померла гуцулка Ксеня
«Ми намагалися нагадати людям, ким є українці насправді. І якщо нам вдалося гідно представити українську культуру в усій її красі, наші старання не були марними», — коментує американський актор Ігор Цішкевич, який зіграв дядька Майкла. Із США (українського походженння) і виконавець головної ролі жениха Яро — Максим Лозинський. Роль юної гуцулки Ксені дісталася дебютантці Варварі Лущик. Професора, який досліджує у Карпатах особливий вид метеликів, зіграв Олів’є Бонжур із Бельгії.
«У нас з’явилася стрічка, знята в такому нестандартному для українського кіно жанрі. За останні п’ять років в Україні не створювали мюзикли, тим паче — на такому цікавому матеріалі», — каже голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Є різні відгуки про «Гуцулку Ксеню». Але залюблені в українську культуру глядачі, яких, на жаль, ще не так багато, одностайні з відгуком Ігоря Жука: «Блискуча стилізація: бродвейський мюзикл на карпатському ґрунті. Гумор добротний, справжня українська культура, а не тупий стьоб над звучанням слів. Чудова гра акторів і бездоганний глибокий фінал. Окремий респект за музику».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:56, 30 листопада
10:49, Сьогодні
9
10:28, 9 грудня
live comments feed...