Адвокат в Києві - як співпрацювати і знайти кращого

З вирішенням складних правових питань зможе допомогти адвокат. Київ - серце країни, і тут живуть і працюють світила юриспруденції. Але знайти адвоката недостатньо, потрібно знати, як вибрати підходящого і що знадобиться для того, щоб виграти справу.

Представництво в суді - що потрібно

Для того, щоб юрист міг зайнятися справою, недостатньо підписати договір про надання послуг. Якщо раніше можна було використовувати виписку з угоди, то після останніх реформ процедура ускладнилася.

Щоб адвокат виграшно провів справу в суді, необхідно:

 1. Оформити на нього довіреність. Вона повинна дати юристу право представляти клієнта в суді, в державних органах. Як правило, встановлюється термін дії документа. Можна прописати, що папери дійсні, поки не закінчиться судовий спір.

 2. Надати адвокату доступ до всіх документів. Виписка або довідка, яка здається клієнтові несуттєвою, може перевернути справу. Краще надати юристу наявні папери, залишивши за ним право вирішувати, що потрібно в процесі, а що ні.

 3. Потрібно бути чесним з адвокатом. Якщо брехати, в процесі може вийти плутанина. Тільки знаючи правду юрист зможе грамотно побудувати лінію захисту.

З 2019 року парламент нового скликання скасував адвокатську монополію на надання юридичної допомоги. Тепер не обов'язково звертатися до юриста з ліцензією, можна скористатися послугами юрисконсультів.

Як вибрати компетентного фахівця

Знайти адвоката не складно, набагато складніше знайти компетентного адвоката. Не завжди досвід, кількість регалій і пройдених курсів будуть ознакою майстерності.

Щоб отримати відповідну послугу, потрібно звертати увагу на:

 1. Освіту юриста. У адвоката повинно бути повна вища юридична освіта: 4 курси бакалаврату та 2 курси магістратури. Відомими правовими школами в Україні вважаються Київська, Харківська, Львівська та Одеська.

 2. Юрист повинен говорити коротко і по справі. Якщо Адвокат багато розповідає, мало слухає і не робить конкретних висновків, є привід засумніватися в професіоналізмі.

 3. Хороші юристи працюють у вузькій спеціалізації. Законодавча база в Україні обширна, постійно змінюється, і встежити за всіма галузями права неможливо. Якщо юрист стверджує, що може впоратися з будь-яким ділом: від податкового до екологічного, до нього краще не звертатися.

 4. Адвокат не береться за будь-які справи. Якщо юрист бачить, що перспектив у суперечки мало, він чесно скаже про це клієнтові і не стане наживатися на людському горі.

 5. У компетентного адвоката під рукою повинні бути кодекси. Не важливо, в якому вигляді буде нормативна база - паперовому або електронному, юрист завжди сумнівається в знаннях і перевіряє ще раз себе, щоб не підставити клієнта. Це не вважається ганебним, від адвоката не потрібне знання закону напам'ять.

Що робити, якщо адвокат не виправдав довіру

Не кожен раз спілкування з адвокатом закінчується позитивно. Трапляється, що справи програються.

Що робити, коли суперечка пройшла, і результат не виправдав очікування? Клієнтові потрібно:

 1. Переконатися, що в програші немає провини адвоката. Якщо є причини думати, що у юриста свій мотив підставити клієнта, можна звернутися в прокуратуру або Асоціацію адвокатів України.

 2. Попросити перерахунок. Якщо в договорі вказана не погодинна оплата, можна домовитися з адвокатом про зниження вартості послуг.

 3. Звернутися до іншого фахівця. Навіть програний позов не означає програну на корені суперечку. Інший адвокат може побачити перспективу розвитку справи, якщо уважно вивчить питання.

 4. Не варто сваритися з юристом, якщо його провини в програній справі немає. Адвокат не всемогутній, він не може передбачити реакцію судді або аргументи опонента.

Іноді друга сторона в справі може мати на руках більше матеріальних доказів, тому справа повертається в іншу сторону, і провини юриста в цьому немає.

Опубліковано за підтримки редакції Uristy.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
13 переглядів в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати