Камінні топки з чавуну. Переваги чавунних топок та печей

Про встановлення каміна чи пічки мріють всі дачники, власники заміських будинків, а також жителі багатоповерхівок. Кращим варіантом сучасності для прояву вишуканості та обігріву вважаються чавунні камінні топки та чавунні печі каміни, які є альтернативою камінів з цегли.

Переваги закритих камінів

Відкритий камін - традиційний камін, викладений з вогнетривких матеріалів, камера згоряння відкрита в приміщення. Закритий камін - камін сучасного типу, побудований з використанням готової металевої камінної топки зі скляними дверцятами, і обладнанням конвекційного короба навколо топки для розподілу тепла.

Останні тридцять років в країнах з розвиненою економікою (Європа, Японія, Канада, США) закриті каміни практично витіснили традиційні відкриті вогнища. Останні 20 років ця тенденція вкоренилася і в Україні. У чому ж причини такого вибору?

1. Ефективність як джерело опалення

Конструкція закритого каміна дозволяє досягати температури, при якій відбувається найбільш повне спалювання деревного палива.

ККД (коефіцієнт корисної дії) - відношення кількості теплової енергії, переданої від топливника на обігрів приміщення, до кількості енергії, яку можна було б отримати при повному спалюванні деревини.
ККД виражається у відсотках%.

Через велику відкритого паливника і надходження великої кількості повітря з приміщення безпосередньо в камеру згоряння, в відкритих камінах не вдається досягати температури, достатньої для повного спалювання палива.

ККД відкритих камінів зазвичай не перевищує 20%, в той час як в закритих камінах ККД досягає 85%, що говорить про те, що обігрів за допомогою закритого каміна в 4 рази ефектівніше, ніж обігрів за допомогою відкритого каміна.

2. Економія деревини

Високий ККД закритих камінів дозволяє використовувати в 4 рази менше деревини на отримання такої ж кількості теплової енергії.

Крім того, наявність регістра управління подачею первинного повітря для горіння дозволяє регулювати інтенсивність і тривалість горіння. Якщо ви хочете просто провести вечір перед каміном (без прив'язки до опалення), швидкість витрати палива (кг / год) можна звести до мінімуму.

3. Зниження викидів чадного газу

Чадний газ (CO) - продукт неповного згоряння вуглецю, що міститься в дровах. Визначити його присутність не представляється можливим, тому що він не має ні кольору, ні запаху. Основний вплив чадного газу здійснюється на центральну нервову систему, і людина, котра йому піддається, не в змозі оцінити небезпеку і усвідомити, що з ним щось відбувається.

В камінних топках є система вторинного допалювання - додатковий потік повітря подається у верхню частину камери згоряння і викликає запалення чадного газу (окислення до нешкідливого CO2), з виділенням додаткового тепла.

4. Пожежна безпека

Відкритий камін, відповідно до норм пожежної безпеки, необхідно обладнати захисним екраном (типу сітки або решітки), який буде захищати від попадання вилітають з вогнища іскор і вугілля. У відкритому каміні, при великому завантаженні дров, велике полум'я може навіть вийти за межі каміна, обпаливши облицювання каміна (камінний портал).

З закритим каміном, Вам не доведеться турбуватися про те, що вилетів з нього вугіллячко стане причиною пожежі в той час, як Вас немає в приміщенні. Дверцята з жароміцних склом надійно закриває камін, не перешкоджаючи, в той же час, надходження повітря для горіння.

5. Менше золи і кіптяви

Завдяки тому, що в закритій камінній топці відбувається більш повне згоряння дров, вугілля (продукту неповного згоряння) утворюється значно менше, ніж у відкритому каміні. Зола при цьому зсипається в зольний ящик. Прибирання золи спрощується, завдяки наявності у представляємо виробників знімного зольного ящика великого обсягу.

Наявність системи "чисте скло" в камінних топках одночасно вирішує дві задачі: захистити скло камінної дверцята від швидкого забруднення продуктами згоряння і направити додатковий потік первинного повітря на дожигание димових газів (розкладання на золу і вуглекислий газ).

6. Менше витрата кисню на забезпечення процесу горіння

Процес горіння є хімічною реакцією сполуки кисню, що міститься в повітрі, і вуглецю, який міститься в деревині (з виділенням вуглекислого газу і залишкових продуктів). Повітря для горіння дров, як правило, надходить в камін з приміщення, в якому він знаходиться.

Камінні топки, за рахунок підвищення ефективності спалювання палива і наявності режиму тривалого горіння (з невеликим надходженням кисню) дозволяють зменшити потребу в припливі свіжого повітря в приміщення, в якому працює камін.

Більшість камінних топок в даний час обладнано підведенням зовнішнього повітря, що дозволяє подати повітря безпосередньо з вулиці по виділеному повітряному каналу всередину камінної топки, в зону камери згоряння. Це дає можливість використовувати каміни в герметичних (пасивних енергозберігаючих) будинках, в яких повітря всередині приміщення більш розріджене, ніж зовні, і внаслідок різниці тисків при використанні відкритого каміна виникав би ефект зворотної тяги.

7. Безпека Ваших дітей

Відкритий вогонь представляє особливу небезпеку для маленьких дітей. Закриття вогнища каміна дверцятами з жароміцних склом значно зменшує ризики, пов'язані з вогнем.

Для того, щоб дитина не змогла відкрити камінну дверцята, деякі виробники роблять знімну ручку, що виконує роль "ключа", яким дорослі можуть закрити камін і покласти в місце, недоступне для дітей. Якщо в будинку будуть зовсім маленькі діти (повзають або тільки почали ходити), і вони грають в кімнаті з каміном, рекомендується, все ж, встановлювати бар'єр, що обмежує зону перед каміном.

8. Якість камінних топок забезпечується сертифікацією і заводською гарантією

Камінні топки, що поставляються нашою компанією, проходять сертифікацію на відповідність європейським галузевим стандартам, атестацію системи управління якістю (ISO 9001: 2008), а також, в залежності від країни, додаткову національну сертифікацію і атестацію. Наявність у заводу-виробника відповідних сертифікатів дає Вам впевненість в тому, що процес горіння буде максимально ефективним і безпечним.

Якість камінних топок забезпечується автоматизацією і роботизації виробничого процесу, і наявністю відділу технічного контролю. Кожна камінна топка супроводжується заводським сертифікатом із зазначенням номера моделі.

Звичайно, правильна робота каміна неможлива без правильного монтажу камінної топки.

9. Гнучкість вибору дизайну - від традиційного до ультрасучасного

В залежності від стилю облицювання каміна, а також виконання дверцята камінної топки і внутрішньої частини камери згоряння, закритий камін може прийняти будь-який вигляд. За допомогою порталу в стилі хай-тек або мінімалізм закритий камін ідеально впишеться в будь-який сучасний інтер'єр.

Якщо ж Ви шанувальник класичного стилю, або стилю кантрі - у Вашому розпорядженні великий вибір рустикальних і класичних облицювань каміна, а також можливість замовити закритий камін за індивідуальним проектом з вільним вибором дизайну і матеріалів.

10. Можливість створення системи резервного опалення на основі каміна

Конструкція закритого каміна передбачає можливість створення резервної системи опалення (на випадок відключення газу або електрики, наприклад) одним із таких способів:

 • розводка гарячого повітря від каміна в найближчі кімнати шляхом природної конвекції (не залежить від електроенергії)
 • підключення камінної топки з водяним контуром до системи радіаторів водяного опалення (використовується насос)
 • розводка гарячого повітря за допомогою примусової вентиляції і системи повітропроводів

Примітка: Оскільки камін не може, на відміну від газового або електричного опалення, працювати в автономному режимі, без участі людини, вважається, що він не може бути встановлений в якості основного опалення. Однак в невеликих дачних будинках тимчасового проживання, і при дублюванні системою електричного опалення, дров'яної камін цілком може служити джерелом основного опалення.

Чавунні топки зарекомендували себе на ринку наступними якостями:

 • ефективність в роботі. Чавун досить швидко нагрівається і повільно остигає, що гарантує відмінну віддачу тепла.
 • камінна топка  для будинку здатна забезпечити безперебійний режим роботи. Завдяки цьому, він відмінно підходить для будинків як основний вид опалення так і допоміжний;
 • такий камін володіє системою підводу повітря з вулиці для згоряння дров;;
 • усі каміни та пічки мають подвійну задню стінку, що вберігає їх від перегрівання і деформації, у нових моделях серії ЕКО наявність вермикулітового  дефлектора (підвищує температуру для кращого згоряння дров)
 • термостійкість. Чавунна топка здатна витримувати високі температури без деформації корпусу;
 • тривалий термін експлуатації;

РІЗНОВИДИ

Каміни з чавуну можна розділити на кілька різновидів, які будуть відрізнятися за функціональністю, розташуванню:

 • чавунні топки конвекційного типу;
 • чавунні топки з водяним контуром;
 • печі-каміни

Ми пропонуємо найширший вибір камінних топок від більшості провідних виробників і готові надати кваліфіковані консультації при купівлі даного виду продукції.. 

Івано-Франківськ, вулиця Приозерна, 15
0(34)254-31-03, 0(67)836-20-31

новини івано-франківськ каміни камінна справа опалення чавунні топки монтаж камінів проектування камінів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
21 перегляд в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Пригоди
Прокуратура Івано-Франківської області спільно з ГУ ДФС в Івано-Франківській області, у рамках розслідування кримінального провадження,  виявили складські приміщення, які використовувалися одним із місцевих підприємств для зберігання та реалізації фальсифікованого алкоголю.  В ході проведення санкціонованих обшуків із зазначених складських приміщень вилучено близько 2 тонн незаконно виготовлених алкогольних напоїв із марками акцизного податку невідомого по...
Суспільство
Сьогодні, 21 лютого, в Івано-Франківську відбулося пленарне засідання 34-ї сесії Івано-Франківської обласної ради.  Депутати подали шість звернень до президента і ВРУ, які стосувалися ринку землі, медичної реформи, місцевих виборів та інших болючих тем. Після цього вони перейшли до інших питань порядку денного, пише ГК.  Зокрема, вони заслухали інформацію прокурора Івано-Франківської області Юрія Фреїшина про діяльність прокуратури. Депутат Михайло Королик...
Різне
18-19 лютого у рамках реалізації проєкту «Підтримка виробників сиру Івано-Франківської області щодо реєстрації Географічних Значень в Україні», організовано семінар-тренінг щодо створення туристичного продукту для полонинських господарств району.  Про це повідомили у Верховинській РДА,  пише Голос-Інфо.  Проєкт фінансується Європейським Союзом:  «МІЖНАРОДНІ ЕКСПЕРТИ ПРОЕКТУ ЄС ЕМАНУЕЛЬ МІНГАССОН ТА СТЕФАНІ ДАГЕРІР НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКСПЕРТ ТАРАС АНТОНЮК ОЗНАЙОМ...
Суспільство
Представники кар’єру презентували під час зустрічі з мешканцями прилеглих сіл  проєкт нового комплексу з переробки та випалу вапна, який обіцяє стати найтехнологічнішим у галузі.   16 лютого, керівники ТОВ «Стриганецький кар’єр», спеціально запрошені експерти із проектування та постачальники обладнання зустрілися з мешканцями сіл Довге та Стриганці. Аби розвіяти страхи людей, які починаючи з 27 січня перекривали дорогу до кар'єру через початок будівництва...
Влада
До міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа прийшли шкільні стоматологи з питанням подальшого їх працевлаштування.  Тепер у школах міста не буде як таких стоматологів. Натомість у штатних розписах є посада лікаря. Через це не влаштованими на роботу залишилось п’ять осіб, які раніше були стоматологами, пише ГК.  «Ми не проти того, щоб зберегти стоматологічні кабінети в школах, тим більше, що вони не погано працювали. Це хороша річ, у деякі кабін...
Влада
Івано-Франківська обласна рада затвердила Стратегію розвитку Прикарпаття на 2021-2027 роки та План заходів з її реалізації на 2021-2023 роки.  Зокрема, за словами заступника голови ОДА Дмитра Романюка, у програмі внесено всі важливі напрямки, буде продовження реалізації успішних проєктів попередніх років. Йдеться про капітальне будівництво, розвиток промисловості, екологічні питання, розвиток туризму і ще багато іншого. Загалом у документі 320 сторінок, пи...
Суспільство
Під час обговорення питання депутат облради Святослав Никорович зауважив, що звернення не завжди дають ефект, тому закликав депутатів запустити флешмоб та показати власний приклад мешканцям, пише Голос-Інфо.  Під час обідньої перерви голова Івано-Франківської обласної ради започаткував флешмоб.  “В мене щоденна звичка 20 відтискань на кулачках. Хто більше?… “, – написав Олександр Сич.  Естафету у флешмобі передав депутату Святославу Никоровичу.
Екологія
В одному із сіл Прикарпаття з'ясували, що вода в криницях несе загрозу для здоров'я місцевих жителів. Йдеться про мешканців села Підпечери неподалік Івано-Франківська. У воді їхніх криниць виявили кишкову паличку, пише Типовий Франківськ.  Яка ймовірна причина її появи та як в населеному пункті будуть боротися з інфекцією?  Деталі у сюжеті ОТБ Галичина
Новини компаній
Сучасним дітям доступні десятки розваг - будь-які мультфільми завжди доступні в інтернеті, гаджети завжди під рукою, а іграшками завалені всі шафи. Батьки все частіше замислюються над тим, що подарувати, щоб захопити і розвинути творчі здібності своєї дитини. Паперовий альбом, олівці і фломастери не здивують дітей, тому що малювати можна за допомогою комп'ютерних програм або в додатку смартфона. На допомогу прийшла унікальна новинка - технологія малювання...