Камінні топки з чавуну. Переваги чавунних топок та печей

Про встановлення каміна чи пічки мріють всі дачники, власники заміських будинків, а також жителі багатоповерхівок. Кращим варіантом сучасності для прояву вишуканості та обігріву вважаються чавунні камінні топки та чавунні печі каміни, які є альтернативою камінів з цегли.

Переваги закритих камінів

Відкритий камін - традиційний камін, викладений з вогнетривких матеріалів, камера згоряння відкрита в приміщення. Закритий камін - камін сучасного типу, побудований з використанням готової металевої камінної топки зі скляними дверцятами, і обладнанням конвекційного короба навколо топки для розподілу тепла.

Останні тридцять років в країнах з розвиненою економікою (Європа, Японія, Канада, США) закриті каміни практично витіснили традиційні відкриті вогнища. Останні 20 років ця тенденція вкоренилася і в Україні. У чому ж причини такого вибору?

1. Ефективність як джерело опалення

Конструкція закритого каміна дозволяє досягати температури, при якій відбувається найбільш повне спалювання деревного палива.

ККД (коефіцієнт корисної дії) - відношення кількості теплової енергії, переданої від топливника на обігрів приміщення, до кількості енергії, яку можна було б отримати при повному спалюванні деревини.
ККД виражається у відсотках%.

Через велику відкритого паливника і надходження великої кількості повітря з приміщення безпосередньо в камеру згоряння, в відкритих камінах не вдається досягати температури, достатньої для повного спалювання палива.

ККД відкритих камінів зазвичай не перевищує 20%, в той час як в закритих камінах ККД досягає 85%, що говорить про те, що обігрів за допомогою закритого каміна в 4 рази ефектівніше, ніж обігрів за допомогою відкритого каміна.

2. Економія деревини

Високий ККД закритих камінів дозволяє використовувати в 4 рази менше деревини на отримання такої ж кількості теплової енергії.

Крім того, наявність регістра управління подачею первинного повітря для горіння дозволяє регулювати інтенсивність і тривалість горіння. Якщо ви хочете просто провести вечір перед каміном (без прив'язки до опалення), швидкість витрати палива (кг / год) можна звести до мінімуму.

3. Зниження викидів чадного газу

Чадний газ (CO) - продукт неповного згоряння вуглецю, що міститься в дровах. Визначити його присутність не представляється можливим, тому що він не має ні кольору, ні запаху. Основний вплив чадного газу здійснюється на центральну нервову систему, і людина, котра йому піддається, не в змозі оцінити небезпеку і усвідомити, що з ним щось відбувається.

В камінних топках є система вторинного допалювання - додатковий потік повітря подається у верхню частину камери згоряння і викликає запалення чадного газу (окислення до нешкідливого CO2), з виділенням додаткового тепла.

4. Пожежна безпека

Відкритий камін, відповідно до норм пожежної безпеки, необхідно обладнати захисним екраном (типу сітки або решітки), який буде захищати від попадання вилітають з вогнища іскор і вугілля. У відкритому каміні, при великому завантаженні дров, велике полум'я може навіть вийти за межі каміна, обпаливши облицювання каміна (камінний портал).

З закритим каміном, Вам не доведеться турбуватися про те, що вилетів з нього вугіллячко стане причиною пожежі в той час, як Вас немає в приміщенні. Дверцята з жароміцних склом надійно закриває камін, не перешкоджаючи, в той же час, надходження повітря для горіння.

5. Менше золи і кіптяви

Завдяки тому, що в закритій камінній топці відбувається більш повне згоряння дров, вугілля (продукту неповного згоряння) утворюється значно менше, ніж у відкритому каміні. Зола при цьому зсипається в зольний ящик. Прибирання золи спрощується, завдяки наявності у представляємо виробників знімного зольного ящика великого обсягу.

Наявність системи "чисте скло" в камінних топках одночасно вирішує дві задачі: захистити скло камінної дверцята від швидкого забруднення продуктами згоряння і направити додатковий потік первинного повітря на дожигание димових газів (розкладання на золу і вуглекислий газ).

6. Менше витрата кисню на забезпечення процесу горіння

Процес горіння є хімічною реакцією сполуки кисню, що міститься в повітрі, і вуглецю, який міститься в деревині (з виділенням вуглекислого газу і залишкових продуктів). Повітря для горіння дров, як правило, надходить в камін з приміщення, в якому він знаходиться.

Камінні топки, за рахунок підвищення ефективності спалювання палива і наявності режиму тривалого горіння (з невеликим надходженням кисню) дозволяють зменшити потребу в припливі свіжого повітря в приміщення, в якому працює камін.

Більшість камінних топок в даний час обладнано підведенням зовнішнього повітря, що дозволяє подати повітря безпосередньо з вулиці по виділеному повітряному каналу всередину камінної топки, в зону камери згоряння. Це дає можливість використовувати каміни в герметичних (пасивних енергозберігаючих) будинках, в яких повітря всередині приміщення більш розріджене, ніж зовні, і внаслідок різниці тисків при використанні відкритого каміна виникав би ефект зворотної тяги.

7. Безпека Ваших дітей

Відкритий вогонь представляє особливу небезпеку для маленьких дітей. Закриття вогнища каміна дверцятами з жароміцних склом значно зменшує ризики, пов'язані з вогнем.

Для того, щоб дитина не змогла відкрити камінну дверцята, деякі виробники роблять знімну ручку, що виконує роль "ключа", яким дорослі можуть закрити камін і покласти в місце, недоступне для дітей. Якщо в будинку будуть зовсім маленькі діти (повзають або тільки почали ходити), і вони грають в кімнаті з каміном, рекомендується, все ж, встановлювати бар'єр, що обмежує зону перед каміном.

8. Якість камінних топок забезпечується сертифікацією і заводською гарантією

Камінні топки, що поставляються нашою компанією, проходять сертифікацію на відповідність європейським галузевим стандартам, атестацію системи управління якістю (ISO 9001: 2008), а також, в залежності від країни, додаткову національну сертифікацію і атестацію. Наявність у заводу-виробника відповідних сертифікатів дає Вам впевненість в тому, що процес горіння буде максимально ефективним і безпечним.

Якість камінних топок забезпечується автоматизацією і роботизації виробничого процесу, і наявністю відділу технічного контролю. Кожна камінна топка супроводжується заводським сертифікатом із зазначенням номера моделі.

Звичайно, правильна робота каміна неможлива без правильного монтажу камінної топки.

9. Гнучкість вибору дизайну - від традиційного до ультрасучасного

В залежності від стилю облицювання каміна, а також виконання дверцята камінної топки і внутрішньої частини камери згоряння, закритий камін може прийняти будь-який вигляд. За допомогою порталу в стилі хай-тек або мінімалізм закритий камін ідеально впишеться в будь-який сучасний інтер'єр.

Якщо ж Ви шанувальник класичного стилю, або стилю кантрі - у Вашому розпорядженні великий вибір рустикальних і класичних облицювань каміна, а також можливість замовити закритий камін за індивідуальним проектом з вільним вибором дизайну і матеріалів.

10. Можливість створення системи резервного опалення на основі каміна

Конструкція закритого каміна передбачає можливість створення резервної системи опалення (на випадок відключення газу або електрики, наприклад) одним із таких способів:

 • розводка гарячого повітря від каміна в найближчі кімнати шляхом природної конвекції (не залежить від електроенергії)
 • підключення камінної топки з водяним контуром до системи радіаторів водяного опалення (використовується насос)
 • розводка гарячого повітря за допомогою примусової вентиляції і системи повітропроводів

Примітка: Оскільки камін не може, на відміну від газового або електричного опалення, працювати в автономному режимі, без участі людини, вважається, що він не може бути встановлений в якості основного опалення. Однак в невеликих дачних будинках тимчасового проживання, і при дублюванні системою електричного опалення, дров'яної камін цілком може служити джерелом основного опалення.

Чавунні топки зарекомендували себе на ринку наступними якостями:

 • ефективність в роботі. Чавун досить швидко нагрівається і повільно остигає, що гарантує відмінну віддачу тепла.
 • камінна топка  для будинку здатна забезпечити безперебійний режим роботи. Завдяки цьому, він відмінно підходить для будинків як основний вид опалення так і допоміжний;
 • такий камін володіє системою підводу повітря з вулиці для згоряння дров;;
 • усі каміни та пічки мають подвійну задню стінку, що вберігає їх від перегрівання і деформації, у нових моделях серії ЕКО наявність вермикулітового  дефлектора (підвищує температуру для кращого згоряння дров)
 • термостійкість. Чавунна топка здатна витримувати високі температури без деформації корпусу;
 • тривалий термін експлуатації;

РІЗНОВИДИ

Каміни з чавуну можна розділити на кілька різновидів, які будуть відрізнятися за функціональністю, розташуванню:

 • чавунні топки конвекційного типу;
 • чавунні топки з водяним контуром;
 • печі-каміни

Ми пропонуємо найширший вибір камінних топок від більшості провідних виробників і готові надати кваліфіковані консультації при купівлі даного виду продукції.. 

Івано-Франківськ, вулиця Приозерна, 15
0(34)254-31-03, 0(67)836-20-31

новини івано-франківськ каміни камінна справа опалення чавунні топки монтаж камінів проектування камінів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
32 перегляди в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Здоров'я
Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. Щорічно в Україні реєструється понад 14000 тисяч нових випадків раку грудної залози, серед них  25% жінок репродуктивного віку. Ризик захворіти цією хворобою може практично кожна жінка.    Головна причина високої смертності – це пізня діагностика хвороби. Але сьогодні ми будемо говорити про те як,  попередити та зробити ма...
Суспільство
Завтра, у неділю, 29 березня, відбудеться передача виготовлених 500 костюмів спецзахисту та 250 респіраторів для медиків та поліції міста Івано-Франківська. О 12:00 біля Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, (вул. Сахарова, 15) засновники Центру волонтерських ініціатив передадуть засоби спецзахисту. Приймати від поліції буде начальник ГУ НП в Івано-Франківській області Володимир Голубош. Приймати від медиків буде директо...
Здоров'я
Про пандемію коронавірусу говорять ледь не у кожному домі. Інформаційні портали, соціальні мережі, телебачення та інші ЗМІ – щодня ми отримуємо купу нової інформації, та чи правдивої? Тож у чому саме полягає небезпека коронавірусу? Як захистити себе та близьких? На ці та інші питання надасть відповіді Луговська Ольга Василівна – лікар загальної практики-сімейної медицини, заступник головного лікаря, голова ЛКК медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франкі...
Суспільство
Медики Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру розповсюдили у мережі звернення з проханням допомогти придбати засоби індивідуального захисту. «Не дивлячись на неймовірне відчуття приниження від того, що опинилися в такій критичній ситуації і вимушені благати будь-кого допомогти, ми звертаємося з проханням захистити наше життя! Ми не просимо премій, заохочень, медалей і т. д., ми просимо елементарного захисту», – йдеться у зверненні. Ме...
Суспільство
Кількість охочих здати кров на Прикарпатті зараз зменшилася утричі. Про це повідомляють у Прикарпатському обласному центрі служби крові.  "Якщо у звичний період ми приймали понад 30 осіб, які виявляли бажання бути донорами, то на сьогоднішній день до нас приходить максимум 10 осіб", - сказала в ефірі Суспільне Карпати медична директорка центру Ірина Федик. – Це критично і пов’язано із надзвичайною ситуацією, оголошеною в області. Ті, хто приходить до нас з...
Суспільство
Суд кваліфікував дії обвинуваченого за ч. 1 ст. 186 КК України, тобто як відкрите викрадення чужого майна (грабіж). Курйоз трапився у жовтні минулого року. Чоловік зайшов у магазин у Калуші і взяв приміряти костюм. З примірочної обвинувачений направився до виходу, але його помітила продавчиня. Їй вдалося зірвати зі злодія піджак, але він утік у викрадених штанах.  Обвинувачений у суді свою вину визнав. Власниця крамниці претензій до нього не мала, оскільки...
Різне
Здорове харчування та поживність – якими корисними властивостями для нашого організму наділена селера та до чого її найкраще додавати.  Недооцінювати селеру не варто, оскільки вона наділена великою кількістю корисних речовин, які так потрібні нашому організму особливо під час вірусів та інфекцій.   Селеру радимо внести у свій раціон, і зараз ми розкажемо чому!?  Селера – це зелений овоч, який має безліч поживних для здоров'я властивостей та часто використо...
Суспільство
В Іспанії 28 березня зареєстровано новий рекорд смертності від коронавірусу за 24 години- 832 випадки. Про це повідомило міністерство охорони здоров'я країни, пише ТСН. Загальна кількість жертв від коронавірусу в королівстві зросла до 5690 осіб. Кількість зареєстрованих випадків зараження COVID-19 в Іспанії склала 72 248. За добу в країні нову коронавірусну інфекцію підтвердили у понад 8 тисяч людей. Іспанія посідає друге місце в Європі після Італії за кіл...
Суспільство
Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пишуть Версії з посиланням на Галичину.  За словами міського голови, такі дані місто отримало від оператора мобільного зв’язку «Київстар».  «Це величезні цифри і загроза дуже велика», – зазначив Р.Марцінків.