• Головна
  • Фахівці визначили найчистіші та найбрудніші річки Прикарпаття
17:25, 17 вересня 2022 р.

Фахівці визначили найчистіші та найбрудніші річки Прикарпаття

Фахівці визначили найчистіші та найбрудніші річки Прикарпаття

Фахівці лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР розповіли про якість води в річках Прикарпаття.

Загалом, в лабораторії щомісячно досліджується 213 проб води з басейнів Дністра, Вісли та Дунаю. Про це повідомляє видання Бліц-інфо, передає Галка.

Проби  на  дослідження відбирають у пунктах моніторингу, затверджених наказом Держводагентства. Особливу увагу звертають на райони питних водозаборів. В цілому, з січня по серпень цього року фахівці лабораторії відібрали та отримали на дослідження 1640 проб та провели 96 400 вимірювань вмісту забруднюючих речовин.

“Хімічний стан масивів поверхневих вод встановлюється за результатами середньорічних досліджень. Визначається вміст пріоритетних та специфічних забруднюючих речовин, результати порівнюються з нормативами і на основі цього робимо висновок про хімічний стан річок. За результатами моніторингу встановлено, що у нашій області є дві проблемні річки – р. Саджава, яку забруднюють стічні води підприємств-водокористувачів, найбільшими з яких є водоканалізаційне підприємство м. Долини і ТОВ «Уніплит» та р. Кропивник, яка знаходиться у зоні впливу Домбровського кар’єру”,- каже начальниця лабораторії Марія Засідко.

Найбруднішою річкою області є Саджава, де зафіксовано перевищення норм за вмістом: пестицидів, зокрема за вмістом циперметрину у 125 разів, азоту амонійного у 20,5 раза, показник хімічного споживання кисню вище ГДК у 107,8 раза.

У р. Кропивник в с. Мостище виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій за вмістом ртуті у 26 разів. У пункті моніторингу на р. Павельче в с. Павлівка виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій за вмістом свинцю у 1,4 раза.

Втім, є і позитивні результати досліджень. У всіх пунктах моніторингу, встановлених у районах питних водозаборів на території області вода чиста. Таких пунктів є 6:

1. р. Лімниця, с. Вістова (питний в\з м. Калуш);

2. р. Свіча, с. Княжолука (питний в\з м. Долини);

3. р. Бистриця Надвірнянська, с. Березівка (питний в\з м. Івано-Франківськ);

4. р. Бистриця Солотвинська, с. Скобичівка (питний в\з м. Івано-Франківськ);

5. р. Прут, м. Яремче (питний в\з м. Яремче);

6. р. Прут, с. Шепарівці (питний в\з м.Коломия).

За результатами хімічних і фізико-хімічних досліджень найчистішими річками області є р. Лімниця, р. Бистриця Надвірнянська та р. Свіча.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...