ВРУ заявила про визнання юрисдикції Гаазького трибуналу щодо злочинів керівництва РФ проти людяності

Народні депутати України прийняли заяву в Міжнародний кримінальний суд (МКС) про визнання Україною юрисдикції міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації, які призвели до особливо тяжких наслідків і масових вбивств українських громадян (№ 1887).

За відповідне рішення проголосував 271 нардеп з 226 мінімально необхідних, інформує 0342.ua.

"З весни 2014 проти України триває військова агресія Російської Федерації і підтримуваних нею бойовиків, під час якої був анексований Крим, який є частиною території незалежної суверенної держави Україна, окупована частина Донецької та Луганської областей України, загинули тисячі громадян України, серед яких діти, поранено тисячі чоловік, зруйновано інфраструктуру цілого регіону, сотні тисяч громадян були змушені покинути свої будинки ", - йдеться в заяві.

Беручи до уваги, що зазначені протиправні дії містять ознаки тяжких та особливо тяжких злочинів проти людяності та воєнних злочинів, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади України від імені Українського народу, цією заявою:

1. Визнає згідно пункту 2 статті 11 та пунктів 2, 3 статті 12 Римського статуту юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та іншими особами, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян починаючи з 20 лютого 2014 року і по теперішній час.

2. Звертається до Міжнародного кримінального суду про встановлення винних у скоєнні злочинів проти людяності та воєнних злочинів, передбачених статтею 7 та статтею 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду та притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб Російської Федерації та інших осіб, які можуть бути встановлені прокурором Міжнародного кримінального суду.

Україна ВРУ Гаагзький суд Римський статут
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
4 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати