На Прикарпатті обговорили, як запобігти торгівлі людьми

На Прикарпатті реалізується проект міжнародної організації із міграції в Україні, спільно із благодійним фондом «Карітас» та за партнерства соціальної політики. В районних центрах проводяться «круглі столи», з метою інформування населення та підвищення рівня правосвідомості громадян, щоб запобігти насиллю над людьми та працерабству.

Захід зініціювали департамент соціальної політики ОДА та благодійний фонд «Карітас» Івано-Франківськ УГКЦ" та провели за безпосередньою участю працівників сектору боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Івано-Франківській області.
Серед країн, де відбувається торгівля людьми на першому місці Росія ,Туреччина, Польща, Чехія. Згідно статистичних даних 76 відсотків українців, які повернулися із цих країн, постраждали від насилля, - пише сайт 0342.ua з посиланням на прес-службу УМВС в Івано-Франківській області.

Українці часто не усвідомлюють масштаб цієї проблеми, тому потрапляють у тенета організованих злочинців, купуючись на обіцянки отримати високооплачувану роботу за кордоном. Натомість – стають жертвами проституції, чи інших видів примусової праці.
Щоб не потрапити у безвихідну ситуацію, зазначають експерти, при виготовлені документів потрібно звертатися до ліцензованих турагенств.

- На Прикарпатті офіційно зареєстровано та працює 25 фірм, - каже правоохоронець Олександр Малишкін, які займаються працевлаштуванням громадян та супроводжують уповноваженою особою праценаймача до місця роботи. Тож, потрібно перевіряти інформацію, чи роботодавець працює у правовому полі, чи є імовірність бути ошуканим.
Також експерти додають: перед тим як їхати за кордон, треба дізнатися повну інформацію про те, куди їдеш, і хто твій роботодавець.

На сьогодні в області працюють центри соціально-психологічної допомоги, проте кажуть фахівці, постраждалі рідко звертаються за допомогою через сором’язливість та громадський осуд. Важливим етапом у боротьбі із сучасним рабством є інформаційна компанія в рамках проекту: «Кожний потерпілий має право на допомогу».

Спеціалісти кажуть, що високий рівень обізнаності значно мінімізує ризики наших співвітчизників у ситуації торгівлі людьми.
Тільки взаємні зусилля уряду, місцевих органів влади, неурядових організацій сприяли досягненню ефективних результатів у боротьбі із сучасним рабством і надання допомоги тим, хто постраждав від цього виду злочину.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська торгівля люди
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі